Reklama

Pędził 116 km/h w terenie zabudowanym. Kara była wysoka

Policjanci drogówki kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w rejonie miasta Słubice. Tym razem o skuteczności pracy funkcjonariuszy przekonał się młody kierowca, który poruszał się z prędkością 116 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał niemały mandat.

 

Policjanci bardzo często są wzywani do zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest utrata lub brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji doprowadza do wypadku drogowego.

Idealnym przykładem może być pewien młody kierowca Mercedesa, który został zatrzymany do kontroli po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o ponad 60 km/h. Rażące lekceważenie przepisów spotkało się z natychmiastową reakcją policjantów i surowymi konsekwencjami.

Niedawno odebrał prawo jazdy

Chociaż mężczyzna posiadał uprawnienia do kierowania bardzo krótko, teraz dodatkowo stracił je na trzy miesiące. Za przekroczenie prędkości w miejscu, gdzie obowiązywała pięćdziesiątka kierowcy wręczono mandat w wysokości 2000 złotych, a na jego koncie pojawiło się 10 punktów karnych.

Reklama

Policja przypomina kierującym o obowiązujących zmianach związanych z większymi stawkami mandatów karnych za łamanie przepisów drogowych. Funkcjonariusze apelują także o większą ostrożność, zwłaszcza w przypadku młodych i niedoświadczonych kierowców. Każde nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: przekroczenie prędkości | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy