Okradli metodą "na przebite koło"

Złodzieje metodą "na przebite koło" ukradli saszetkę z pieniędzmi i dokumentami z samochodu na parkingu przed jednym z marketów w Opocznie - poinformowała asp. szt. Barbara Stępień z policji i apeluje do kierowców o ostrożność i czujność.

Mówiąc jak działają złodzieje, Stępień wyjaśniła, że na parkingach - najczęściej przed marketami - typują samochód i przebijają w nim oponę. Następnie obserwują właściciela pojazdu. "Kiedy niczego nieświadomy kierowca rusza, złodzieje jadą za nim. Wyczekują moment, w którym przebite koło uniemożliwi pojazdowi dalszą jazdę. Ofiara złodziei zmuszona jest zatrzymać samochód i zająć się wymianą koła. To właśnie w tym czasie przestępcy okradaj kierowcę" - tłumaczy.

Zwraca uwagę, że oprócz pieniędzy, kierowcy tracą także dokumenty, karty bankomatowe czy telefony. Tak też było w przypadku, który miał miejsce w Opocznie. Kierowca stracił nie tylko kilkaset złotych, ale również dokumenty.

Reklama

Według niej, złodzieje żerują na emocjach, stresie, wykorzystują sytuację. Jak mówi wymiana koła najczęściej odbywa się przy niezamkniętych drzwiach samochodu i dopiero po naprawie do kierowcy dociera, że został okradziony.

Zdaniem Stępień, aby uniknąć takich sytuacji, należy być ostrożnym. "Nie pozostaje nam nic innego jak zwykła ostrożność. Jeśli już musimy wymienić koło w pojeździe nie zapominajmy o tym, aby zamknąć drzwi od samochodu. Jeśli zauważymy, że w kole tkwi ostry przedmiot, warto powiadomić o tym fakcie policję" - powiedziała.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy