Odwołano strajk na autostradzie A4

Planowany na środę protest kierowców samochodów ciężarowych na autostradzie A4 został odwołany – podała dolnośląska policja. Kierowcy w godzinach od 11 do 16 mieli blokować ruch na trasie między węzłami Krzywa i Pietrzykowice.

We wtorek dolnośląska policja informowała o możliwych utrudnieniach w ruchu na autostradzie A4 w związku z planowanym protestem przedstawicieli branży transportowej. W godzinach od 11 do 16 kolumna ok. 150 samochodów ciężarowych miała z minimalną prędkością poruszać się od węzła Krzywa - w kierunku Wrocławia - do węzła Pietrzykowice.

Jak poinformował w środę nadkom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji, aktualne informacje wskazują na to, że planowany przez przedstawicieli branży transportowej protest nie odbędzie się. Dodał, że policji nie są znane przyczyny jego odwołania.

Portal 40ton.net informował, że protest miał zwrócić uwagę na problemy, z jakimi mierzy się branża transportowa w czasie pandemii. "Zaczęło się od stania w ogromnych korkach do granic, obaw o szykanowanie rodzin oraz obcinania wynagrodzeń w związku z brakiem ładunków. W międzyczasie pozamykano też toalety oraz prysznice i ograniczono dostęp do ciepłej żywności przy drogach (...) Ze strony rządu nigdy nie pojawił się jakikolwiek program wsparcia lub dopłat, mogący wynagrodzić kierowcom wszystkie tegoroczne problemy" -  podkreślono.

Według portalu, do protestu miał również przyczynić się fakt, że kilka tysięcy kierowców utknęło w Wielkiej Brytanii, stojąc na środku autostrady M20, bez dostępu do podstawowych udogodnień.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy