Nowy Komendant Główny Policji wybrany przez MSWiA. Kim jest Marek Boroń?

W piątek, 22 grudnia szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Głównego Policji insp. Markowi Boroniowi. Kim jest nowy szef największej służby mundurowej w kraju?

MSWiA wybrało nowego Komendanta Głównego Policji

Jak poinformowało w piątek, 22 grudnia MSWiA w serwisie X (dawniej Twitter), został wybrany nowy Komendant Główny Policji. Marcin Kierwiński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, powołał na to stanowisko Marka Boronia, który służbę w policji rozpoczął prawie 30 lat temu.

Reklama

Marek Boroń. Kim jest nowy Komendant Główny Policji?

Marek Boroń rozpoczął swoją karierę w komisariacie na warszawskim Ursynowie. Służbę kontynuował w wydziale zabójstw stołecznej komendy. Inspektor pracował również w CBŚ, gdzie współtworzył wydział operacji pościgowych i brał udział w wyjaśnianiu afery podsłuchowej, która w 2014 roku wstrząsnęła polską. Do niedawna był wiceszefem dyrektora biura wywiadu i informacji kryminalnych w Komendzie Głównej Policji.

Marek Boroń skompletuje kadrę kierowniczą KGP

Przed ujawnieniem swojego kandydata, szef MSWiA poinformował w Radiu Zet, że następca gen. insp. Jarosława Szymczyka, jest doświadczony policjant, który gwarantuje nową jakość w polskiej policji. Jednym z pierwszych zadań Marka Boronia będzie skompletowanie składu kadry kierowniczej.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Komendant Główny Policji | polska policja | MSWiA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy