Reklama

Nowa broń policji

Do policjantów z Warmii i Mazur trafiło kolejnych 36 nowych samochodów. 16 oznakowanych radiowozów kia cee'd i 20 aut operacyjnych zostało zakupionych w ramach modernizacji Policji i z budżetu komendy głównej Policji.

Już niebawem policjanci przesiądą się do nich i będą pełnić służbę w nowych srebrno-niebieskich radiowozach.

Policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Olsztynie już przyprowadzili na służbowy parking 36 zakupionych samochodów. 16 z nich to oznakowane kie cee?d. Nowe srebrno-niebieskie auta mają zamontowaną radiostację, opony zimowe i klimatyzację. Pod maską każdego z nich jest nowoczesny, 140 konny silnik Diesla. Kolejne 20 aut, to samochody nieoznakowane,.

Nowe auta wykorzystywane będą przede wszystkim w służbie patrolowej i kryminalnej, zastępując w ponad 20 procentach ten najbardziej wysłużony tabor. W tym roku do warmińsko - mazurskich policjantów trafiło łącznie prawie 100 nowych samochodów. Były to auta różnych marek i z różnym przeznaczeniem, zarówno do codziennej służby, jak i do zadań specjalistycznych. Oprócz tych zakupionych w ramach programu modernizacji Policji, część z nich było współfinansowanych przez samorządy.

Reklama

Policja
Dowiedz się więcej na temat: komendy | Kia cee'd | Auta | policja | broń

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy