Nie tylko do miasta, ale i w podróż. Pomieszczą bagaże i całą rodzinę

Samochód przeznaczony dla całej rodziny będzie nie tylko pomagał w przemieszczaniu się po mieście, ale także będzie środkiem transportu na rodzinne wyprawy. Przy wyborze takiego pojazdu użytkownik powinien zwrócić uwagę na to czy z tyłu jest spora przestrzeń dla pasażerów, praktyczny bagażnik oraz systemy wspomagające bezpieczną jazdę.

Wygodne wnętrze dla każdego

Jednymi z częściej wybieranych przez rodziny samochodów są auta typu SUV. Skrót pochodzi od angielskiego Sport Utility Vehicle i oznacza "samochód sportowo-użytkowy". Są to auta przeznaczone dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Wybór tego typu samochodu pozwala nie tylko na ekonomiczną (niskie koszty eksploatacyjne), ale także bezpieczną jazdę. SUV-y charakteryzują się wyższym zawieszeniem, co wpływa na zwiększoną widoczność i szybszą reakcję na zmieniające się na drodze warunki. Jeżdżenie po drogach terenowych jest na pewno łatwiejsze niż zwykłym samochodem osobowym. Przy częstych wyprawach za miasto warto rozważyć wybór modelu, która posiada napęd 4x4, jak na przykład ŠKODA Kodiaq. Wysokie zawieszenie docenianie jest też w mieście - zwłaszcza w miejscach, w których nie ma przestrzeni na szerokie otwarcie drzwi.

Samochód, którym będzie podróżowała cała rodzina powinien charakteryzować się wygodnym wnętrzem, które da się dostosować do zamontowania trzech fotelików dziecięcych lub przewożenia większej liczby osób. ŠKODA Karoq to propozycja dla rodzin, które chcą zmieniać wnętrze samochodu w zależności od potrzeb. Przy zakupie siedzeń VarioFlex użytkownik zyskuje możliwość powiększania wybranej przez siebie przestrzeni w tylnej części samochodu (bagażnika lub przestrzeni na nogi). Dodatkowo siedzenia na tylnej kanapie w tym modelu pozwalają na wygodną jazdę osobom wysokim. Z kolei modele ŠKODA Kodiaq RS oraz  ŠKODA Kodiaq mają możliwość przewożenia nawet siedmiu osób. Dodatkowe dwa fotele umieszczone są w bagażniku.

ŠKODA na lato w lepszej cenie. Sprawdź ofertę rocznika 2019!

Bagaże duże...

W przypadku rodziny z dziećmi ważną kwestią w wyborze samochodu jest wielkość bagażnika. Mają się tam zmieścić nie tylko zakupy dla całej rodziny, ale także wózek, dziecięcy rower, bagaże na wyprawę poza miasto. W tej sytuacji przydatne okazać się mogą siedzenia VarioFlex w Karoq. Pozwalają one, w miarę potrzeb, zwiększyć przestrzeń, w której można zmieścić bagaże. Natomiast po złożeniu dodatkowych dwóch foteli w modelu Kodiaq zyskujemy bagażnik o pojemności 521 litrów.

W obu modelach przestrzeń bagażnika wzbogacona jest o wiele przydatnych udogodnień. Przede wszystkim są to haczyki na torby, które pozwolą na zabezpieczenie zakupów; dodatkowo siatki, które zapobiegają przemieszczaniu się drobniejszych rzeczy po całym bagażniku, zawijana roleta czy elastyczna przestrzeń.

ŠKODA na lato w lepszej cenie. Sprawdź ofertę rocznika 2019!

...i te mniejsze.

Podróżując z dziećmi zwracamy uwagę nie tylko na pojemność bagażnika, ale także na dostępne w samochodzie miejsca do przechowywania gadżetów, które powinny być zawsze pod ręką. Pod tym względem samochody rodzinne powinny być praktyczne. Sprytne rozmieszczenie schowków w drzwiach i fotelach, uchwyty na kubki, podłokietnik z możliwością przechowywania, a także gumki w drzwiach, które nie pozwolą przemieszczać się naszym rzeczom po samochodzie to atuty, które doceni każdy użytkownik. Rozwiązaniem znacznie ułatwiającym podróżowanie samochodem po mieście jest umieszczenie w drzwiach specjalnych schowków na parasole. Wszystkie wspomniane wyżej rozwiązania znajdziemy zarówno w modelu ŠKODA Karoq, ŠKODA Kodiaq, jak i ŠKODA Kodiaq RS.

ŠKODA na lato w lepszej cenie. Sprawdź ofertę rocznika 2019!

Bezpieczna jazda

Niebagatelne znaczenie w prowadzeniu samochodu mają systemy wspomagające bezpieczną jazdę. Poprawiają one nie tylko komfort jazdy, ale także wpływają na ogólne bezpieczeństwo na drogach. Niedostępne kiedyś dla wszystkich poduszki powietrzne stały się wyposażeniem standardowym dla każdego typu samochodu. Użytkownicy zwracają więc uwagę na wszelkiego rodzaju czujniki umieszczone w samochodzie, a poprawiające bezpieczeństwo użytkowania auta. Wybierając samochód zwracamy uwagę na to czy ma optyczne czujniki parkowania, system ostrzegający o pojazdach nadjeżdżających z boku (jeżeli kierowca nie zareaguje na powiadomienie, samochód rozpoczyna samodzielne hamowanie - system ten jest szczególnie użyteczny podczas opuszczania miejsca postojowego), możliwość obserwowania na ekranie tego co znajduje się dookoła samochodu (jest to system szczególnie przydatny podczas parkowania). Te udogodnienia użytkownik może znaleźć w ŠKODA Kodiaq. Natomiast w modelu ŠKODA Karoq można znaleźć aktywny tempomat, który pomaga utrzymać bezpieczną odległość od pojazdu z przodu, automatyczny system rozpoznawania znaków drogowych czy system wspomagający kierowcę podczas parkowania. 

ŠKODA na lato w lepszej cenie. Sprawdź ofertę rocznika 2019!

Artykuł powstał we współpracy z firmą ŠKODA.

 

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy