Najlepsze samochody świata 2015 roku

Consumer Reports to organizacja non profit, która poddaje dostępne na rynku produkty wnikliwym testom. Każdy ze sprawdzanych przez nich samochodów jest anonimowo kupowany, a następnie sprawdzany na dystansie kilku tysięcy kilometrów, a także w specjalnym ośrodku testowym. Poniższa lista to zatem efekt wnikliwych analiz, a samochody, które się na niej znalazły, musiały się naprawdę wykazać.

Audi A6

Propozycja Audi w klasie wyższej przekonała do siebie testujących jakością wykończenia wnętrza, bardzo wygodnymi fotelami, a także bardzo dobrym prowadzeniem. Uwagę zwraca także bogata paleta jednostek napędowych (od oszczędnych czterocylindrowców po mocarne V8). Najlepsze wrażenie na testujących zrobiła wersja 3.0 TFSI o mocy 333 KM, oferująca świetne osiągi, ale nie przerażająca zużyciem paliwa.

Chevrolet Impala

Chevrolet wycofał się z europejskiego rynku, a szkoda, ponieważ robi on teraz naprawdę dobre samochody. Najlepszym tego przykładem jest ostatnie wcielenie Impali, które okazuje się zaskakująco ciekawym pojazdem. Przestronne wnętrze, bogate wyposażenie, komfortowe zawieszenie, a do tego spora frajda z jazdy zarówno na prostej (dzięki silnikowi V6 3,6 l), jak i w zakrętach. Testujący porównują nawet to auto do niemieckiej konkurencji! A cena? W przeliczeniu na złotówki około 109 tys. zł

Audi A8

Flagowa limuzyna Audi została określona jako jeden z najbardziej sportowo zestrojonych sedanów, jaki trafił na testy. Jednocześnie A8 potrafi zapewnić wyjątkowy komfort podróży, za co odpowiada pneumatyczne zawieszenie, a także wykończone z wyjątkową starannością wnętrze. Sporo pochwał zebrały również fotele, oferujące wiele rodzajów masażu.

Chevrolet Corvette Stingray

Amerykańska legenda powróciła z agresywną stylistyką i świetnymi osiągami, za które odpowiada wolnossące V8 o pojemności 6,2 l. Zupełną nowością jest natomiast fakt, że we wnętrzu pojawiły się wreszcie wysokiej jakości materiały oraz świetnie trzymające na zakrętach fotele. Co więcej, to pierwsza Corvette'a, która... dobrze czuje się nie tylko na prostej.

Mercedes E 250 BlueTEC

Jeden z ulubionych samochodów testujących w Consumer Reports. Klasa E oferuje wyjątkowy komfort podróżowania i jest niezwykle cicha, a do tego w wersji 250 BlueTEC, zaskakująco oszczędna. Co prawda średnie zużycie paliwa na poziomie 4,6 l/100 km w limuzynie z 204-konnym silnikiem jest raczej mało realne, ale i tak spalanie tego modelu robi wrażenie. Nie znaczy to, że wymaga ono wyrzeczeń - sprint do 100 km/h trwa 7,5 s.

Porsche 911

Obecność tego samochodu na liście najlepszych aut nie powinna dziwić. Porsche 911 od lat jest idealnym połączeniem rasowego sportowca z samochodem, który nie męczy ani podczas codziennych dojazdów do pracy, ani w czasie dłuższych wypraw.

Mercedes S 500

Jedna z najwygodniejszych (jeśli nie najwygodniejsza) limuzyn, jakie można obecnie kupić. Pomimo tego, dostarcza również całkiem niezłych wrażeń za kierownicą, szczególnie, jeśli zdecydujecie się na wersję z podwójnie doładowanym V8 o mocy 455 KM. Co więcej, auto dostępne jest także w wersji coupe oraz cabrio.

BMW M235i

"BMW nie robi już takich aut, jak kiedyś" - jeśli podzielasz to zdanie, powinieneś koniecznie przejechać się M235i. To niewielkie coupe wyróżnia się wyjątkową zwinnością i bezbłędnie podąża za najdrobniejszym nawet ruchem kierownicy. Do tego dochodzi jeszcze genialnie brzmiąca rzędowa "szóstka", oferująca 326 KM, katapultujących M235i do 100 km/h w 5 s.

Tesla Model S

Dynamiczna linia nadwozia, futurystyczne wnętrze, świetne prowadzenie i osiągi auta sportowego - czego jeszcze można chcieć od luksusowej limuzyny? Tesla Model S dodaje koszt pokonania 100 km/h taki, jak w aucie zużywającym 2,8 l benzyny na 100 km. Nie jest to tani samochód, ale ze wszech miar niezwykły.

Tesla Model S P85D

Dodatkowe wyróżnienie dla Modelu S? Eksperci z Consumer Reports byli oszołomieni wręcz możliwościami tej wersji - oferuje ona niebotyczne 691 KM i przyspiesza do 100 km/h w 3,2 s, generując przy tym przeciążenie 1,02 g. Pomimo tego nadal oferuje wysoki komfort, świetne prowadzenie, a jej zasięg to 440 km.

INTERIA.PL
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy