Najbardziej luksusowy z SUV-ów Hyundaia. Co ma w sobie nowy Santa Fe?

Wydawałoby się, że w segmencie aut o sportowo-rekreacyjnym charakterze już nic nas nie zaskoczy. A jednak: Hyundai Santa Fe stanowi dowód, że SUV-y nie muszą być nudne i wciąż mogą robić wrażenie na kierowcach. Sprawdzamy, co ma w sobie nowy samochód koreańskiego koncernu.

Stylistyka, komfort i ergonomia klasy premium

Santa Fe to przede wszystkim oryginalna, ponadczasowa i odważna stylistyka: zespolone światła LED-owe do jazdy dziennej, charakterystyczny kaskadowy grill, mocno zaznaczone nadkola, muskularne przetłoczenia, podwójne, chromowane końcówki wydechu i dynamicznie poprowadzone linie boczne. To wszystko sprawia, że największy SUV Hyundaia prezentuje się jak rasowy sportowiec, któremu nie brak jednak elegancji i klasy. Ale wzrok przyciąga nie tylko nadwozie samochodu. Oko cieszy również jego kabina: przestronna i wykończona z użyciem materiałów wysokiej jakości, w tym również prawdziwej skóry pokrytej ozdobnymi przeszyciami.

Hyundai Santa Fe oferuje jednak znacznie więcej niż tylko doznania estetyczne z najwyższej półki. To także wiele zaawansowanych technologii i udogodnień, które uprzyjemnią każdą trasę i podniosą komfort kierowcy oraz towarzyszących mu pasażerów. Znajdziemy w nim m.in. 8-calowy ekran dotykowy obsługujący nowoczesny system infotainment kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, 10-głośnikowy system nagłośnieniowy klasy premium wyprodukowany przez firmę KRELL, wyświetlacz przezierny Head-up. Do tego ogrzewane i wentylowane fotele, wielofunkcyjna, ergonomiczna kierownica, zestaw wirtualnych, 7-calowych wskaźników, automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja, ładowarka indukcyjna czy gniazda ładujące USB przeznaczone dla pasażerów podróżujących w tylnych rzędach.

Nowa definicja luksusu od Hyundaia. Sprawdź cenę

Bezpieczeństwo to priorytet

Dzięki zastosowaniu technologii SmartSense, obejmującej zestaw zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, Hyundai Santa Fe uchodzi obecnie za jeden z najbezpieczniejszych na rynku. W skład systemów bezpieczeństwa, jakie znajdziemy na pokładzie pojazdu, wchodzą m.in. asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu, radarowy asystent zapobiegania kolizji podczas cofania, czujniki martwego pola, inteligentny tempomat utrzymujący zaprogramowaną prędkość i samodzielnie dostosowujący prędkość i odległość od poprzedzających pojazdów, system monitorowania pasa ruchu zapobiegający nagłej, nieprzewidzianej zmianie toru jazdy czy komplet kamer działających w 360 stopniach, obejmujących swoim zasięgiem całą przestrzeń wokół samochodu. Ale o spokój ducha kierowcy i pasażerów Santa Fe dba również w sposób pasywny - między innymi dzięki sztywnemu nadwoziu i konstrukcji wykonanej ze stali o podwyższonej wytrzymałości, charakteryzującej się dodatkowo zwiększoną absorpcją energii mechanicznej. Całości dopełnia zestaw sześciu poduszek powietrznych: dwóch przednich, dwóch bocznych i dwóch kurtyn powietrznych ciągnących się wzdłuż całej długości pojazdu.

Za bezpieczeństwo i komfort jazdy w Hyundaiu Santa Fe odpowiada też innowacyjny układ napędowy HTRAC, aktywnie przekazujący moc napędową na wszystkie koła. W ten sposób zapewnia on maksymalną stabilność, przyspieszenie i wysoką przyczepność we wszystkich sytuacjach i warunkach pogodowych. Charakterystykę i dynamikę jazdy można ponadto modyfikować wedle potrzeby i własnych upodobań, wybierając jeden z trzech podstawowych trybów jazdy: Comfort, Eco lub Sport.

Nowa definicja luksusu od Hyundaia. Sprawdź cenę

Wygoda i dynamika zawsze są w cenie

Największy z SUV-ów Hyundaia oferuje również wiele przemyślanych rozwiązań, które sprawiają, że życie kierowcy i towarzyszących mu pasażerów po prostu staje się prostsze. Jest tak m.in. dzięki inteligentnej klapie bagażnika otwieranej elektrycznie, składanym i przesuwanym siedzeniom drugiego rzędu, bardzo dużej przestrzeni bagażowej (w konfiguracji 5-miejsciowej, przy podniesionych siedziskach, jej pojemność wynosi 625 litrów; składając drugi rząd można ją natomiast powiększyć do 1695 litrów), elektrycznemu hamulcowi postojowemu ułatwiającemu ruszanie na wzniesieniach, zdalnie sterowanym szybom zamykanym za dotknięciem przycisku na kluczyku samochodu czy wreszcie pięcioletniej gwarancji bez limitu kilometrów.

Pod maską Santa Fe może tymczasem pracować jeden z dwóch wysokoprężnych silników spełniających nową normę emisji spalin Euro 6C. Pierwszy z nich, 2.0 CRDI, generuje moc na poziomie 185 KM i obsługuje automatyczną, 8-stopniową skrzynię biegów oraz napęd na cztery koła. Silnik wysokoprężny 2.2 CRDI wytwarza tymczasem moc o wartości 200 KM i dostępny jest w połączeniu z 8-stopniową przekładnią automatyczną oraz napędem na wszystkie koła.

Nowa definicja luksusu od Hyundaia. Sprawdź cenę

Okazja, której nie można przegapić

Dzięki trwającej obecnie promocji, nowego Hyundaia Santa Fe kupimy w tej chwili na bardzo korzystnych warunkach, dostosowanych do naszych potrzeb i oczekiwań. Oferta obejmuje między innymi upust do 12 tys. zł, premię za odkup obecnego samochodu (w wysokości sięgającej nawet 3 tys. zł), a także wiele innych, atrakcyjnych metod finansowania zakupu, począwszy od promocyjnego leasingu 102 proc., a na kredytach dla klientów indywidualnych skończywszy. Jeśli więc zakup nowego SUV-a już od jakiegoś czasu chodzi nam po głowie, to wydaje się, że ofercie Hyundaia stanowczo powinniśmy się przyjrzeć. Zwłaszcza teraz, gdy nowoczesnego, dynamicznego i bezpiecznego Santa Fe można kupić na tak korzystnych warunkach. Z podjęciem decyzji warto się jednak pospieszyć - takie okazje nie trwają przecież wiecznie!

Nowa definicja luksusu od Hyundaia. Sprawdź cenę

.