Lotus Emeya oficjalnie. To najszybszy, elektryczny grand tourer na świecie

Producent z Norwich po raz kolejny podnosi poprzeczkę. Debiutuje Lotus Emeya, czyli brytyjska nowość, która dominuje w klasie elektrycznych grand tourerów. Ów flagowiec jest modelem, który ma pomóc marce stać się globalnym liderem w segmencie bezemisyjnych sportowców.

Lotus to marka z 75-letnim stażem, która jest znana fanom motoryzacji z tworzenia nietuzinkowych aut sportowych. Brytyjczycy szybko zaczęli myśleć o bezemisyjnej przyszłości, ale nie zapomnieli o tym, co najważniejsze, a mianowicie wrażeniach z jazdy. Nowy Lotus Emeya, czyli 4-drzwiowy grand tourer, jest tego najlepszym świadectwem.

Nowy Lotus Emeya - dane techniczne

Lotus Emeya to 4-drzwiowy grand tourer, który w topowej specyfikacji osiąga pierwszą “setkę" w 2,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 250 km/h. Tym sposobem nowy flagowiec z Wielkiej Brytanii jest jednym z najszybszych, 4-miejscowych GT na świecie. Auto nie tylko jest szybkie na prostej, ale również na postoju, bowiem jego bateria potrafi się ładować z maksymalną mocą 350 kW. W efekcie od 10 do 80 proc. samochód może się doładować w ok. 18 minut.

Reklama

Nowy Lotus Emeya - prowadzenie

Nadwozie Lotusa Emeya składa się z aktywnych elementów aerodynamicznych, tj. aktywny przedni grill, tylny dyfuzor i tylny spojler. Wszystko to, w połączeniu z niskim środkiem ciężkości, który Brytyjczycy nazywają "hyperstance", zwiększa stabilność podczas jazdy i podnosi poprzeczkę w klasie elektrycznych GT. Emeya posiada elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne, a zaawansowane czujniki pokładowe skanują drogę 1000 razy na sekundę, dostosowując pracę silników, amortyzatorów i układu kierowniczego tak, aby zapewnić jak najbardziej płynną jazdę. Zdaniem producenta Emeya to synonim doskonałych właściwości jezdnych i pewnego prowadzenia.

Nowy Lotus Emeya - wysoki komfort podróżowania

Lotus Emeya zapewnia pasażerom nie tylko ogrom miejsca i wysoki komfort, ale także pionierskie wrażenia muzyczne. W nowym modelu producent wykorzystuje system audio opracowany we współpracy z firmą KEF, wielokrotnie nagradzaną za konstrukcję głośników Uni-Q. 

Nowy Lotus Emeya - droga na szczyt

Nowy flagowiec jest częścią linii luksusowych pojazdów elektrycznych producenta, będących częścią wizji firmy, aby do 2028 roku stać się liderem w segmencie bezemisyjnych sportowców. Produkcja nowego modelu Emeya rozpocznie się w 2024 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lotus | premiery | samochody nowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy