Lider wśród aut rodzinnych. 4 powody, dla których warto wybrać nową Octavię

Codzienna troska o dobro rodziny to nie tylko wspólne spędzanie czasu, dbanie o zdrowe posiłki, właściwy wybór przedszkola i szkoły czy liczne zajęcia dodatkowe dla dzieci. W codziennym życiu niebagatelne znaczenie ma decyzja, jakim autem będziecie podróżować. Czwarta generacja flagowego modelu Skody to przykład samochodu, który jest rodzinny w każdym aspekcie. Poznaj cztery powody, dla których warto wybrać nową Octavię.

Ostro zarysowane reflektory oraz nowy przedni zderzak przykuwają uwagę już na pierwszy rzut oka. Jednak tym, co rewolucyjne w zmodernizowanej Octavii jest zdecydowanie jej wnętrze. Po lifitingu flagowiec zyskał bowiem na długości oraz szerokości, tym samym rodziny z dziećmi mają do dyspozycji wyjątkowo przestronną przestrzeń.

Nie bez znaczenia jest wzornictwo pojazdu. Wewnątrz nowej Octavii znajdziemy dwuramienną kierownicę, środkową konsolę oraz tablicę z wielopoziomowym układem wskaźników. Liczne pokrętła pozwalają kierowcy na regulację aż 14 funkcji. Nie sposób także nie wspomnieć o panelach przednich drzwi. Oprócz standardowego przycisku sterowania szybami zyskały one wyposażone w przycisk elektrycznej regulacji lusterek. Atrakcyjny wygląd idzie więc w parze z ergonomią.

Cenę nowej Octavii sprawdzisz tutaj

Bezpieczeństwo nie ma ceny

Kluczowym aspektem podczas wyboru auta rodzinnego jest kwestia bezpieczeństwa. Idealny samochód dla rodziny to ten, który oferuje rozwiązania pozwalające na komfortową jazdę nawet w najtrudniejszych warunkach. Nowa Octavia to kolejny model Skody, który otrzymał maksymalny wynik w niezależnych testach zderzeniowych Euro NCAP. To jednocześnie pierwszy samochód w swoim segmencie, w którym producent oferuje rozwiązanie znane dotychczas w modelach z wyższych półek. Chodzi o wyświetlacz typu head-up, który wyświetla dane bezpośrednio na szybie przed oczyma kierowcy. Tym samym parametry takie jak prędkość czy wskazówki nawigacyjne można sprawdzić bezpiecznie, bez odrywania wzroku od drogi.

Warto także wspomnieć o ergonomicznych fotelach dostępnych jako wyposażenie dodatkowe. Posiadają one nie tylko funkcję masażu, ale także elektronicznie regulowane podparcie odcinka lędźwiowego.

Cenę nowej Octavii sprawdzisz tutaj

Nowatorskie rozwiązania

Ale największy wpływ na bezpieczeństwo oraz przyjemność czerpaną z jazdy mają zastosowane nowe technologie. A tych w nowej generacji Octavii jest wiele. Nie sposób nie wspomnieć o nowoczesnych systemach wspomagających kierowcę w bezpiecznej jeździe. Skoda Octavia czwartej generacji posiada nie tylko nowy system antykolizyjny, ale także system ostrzegania przy wysiadaniu Exit Warning. Pierwszy z nich wspiera manewr omijania w celu uniknięcia kolizji, a drugi ma za zadanie uprzedzić o nadjeżdżającym z tyłu pojeździe.

Większe bezpieczeństwo jazdy możemy zyskać także dzięki dobremu oświetleniu. W nowym modelu Skody zastosowano nowoczesne reflektory diodowe Full LED Matrix, składające się z osobnych modułów do świateł mijania oraz świateł drogowych. Do tego każdy z modułów posiada aż 22 indywidualnie sterowane diody.

Skoro mowa o nowoczesnych technologiach, warto wspomnieć również o rozwiązaniu "shift by wire" użytej do sterowania skrzynią biegów DSG. Na czym polega jej zaawansowanie technologiczne? Informacja o zmianie biegu przekazywana jest nie mechanicznie, a elektronicznie.

Cenę nowej Octavii sprawdzisz tutaj

Jak jeździć przyjemnie?

Komfortowa jazda to nie tylko wygodne fotele czy duża przestrzeń. W dużej mierze zależy ona także od multimediów i sprawnych systemów łączności. Także i pod tym względem Skoda Octavia nie zawodzi.

Kierowca ma bowiem do wyboru aż cztery systemy multimedialne. Każdy z nich oferuje duży ekran, a w podstawowe wersji już w najbliższym czasie można spodziewać się łączności bezprzewodowej za pomocą SmartLink, Android Auto, Apple CarPlay lub MirrorLink™. W czwartej generacji znacznie usprawniono znany już użytkownikom virtual cockpit.

Cenę nowej Octavii sprawdzisz tutaj

Artykuł powstał we współpracy z marką Skoda

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy