Jest film z wypadku na Bałtyckiej w Olsztynie. Co wyprawiał kierowca ciężarówki

Do sieci trafiło nagranie, pokazujące jak kierowca ciężarówki jedzie przez ul. Bałtycką w Olsztynie, zupełnie nie panując nad pojazdem i uderzając w kolejne pojazdy. Jak się później okazało, kierowca był pijany. Teraz czeka w policyjnym areszcie na prokuratorskie zarzuty.

Pijany kierowca ciężarówki taranował samochody w Olsztynie

Do wypadku doszło w poniedziałek (27.05) około godziny 19:00 na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. Ciężarowa wywrotka do przewozu żwiru (w momencie zdarzenia była pusta) najpierw staranowała cztery samochody osobowe stojące na światłach, a jeden z nich dachował. Następnie ciężarówka uderzyła w tył autobusu miejskiego, który stał na przystanku. Podróżowało nim 16 osób. Ciężarówka uszkodziła też wiatę przystankową i zawisła na skarpie o wysokości około 4-5 metrów.

W sumie we wszystkich pojazdach, które brały udział w zdarzeniu, znajdowało się 26 osób. Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Grzegorz Różański przekazał PAP, że poszkodowanych zostało 12 osób, które trafiły do szpitala. Dodał, że wśród nich było pięć osób, które były przytomne, ale ich obrażenia określono jako zagrażające życiu. Jak jednak dzisiaj poinformował mł. asp. Jacek Wilczewski z olsztyńskiej policji, niemal wszyscy wyszli już ze szpitala:

Reklama

Z miejsca zdarzenia do szpitala przywieziono też kierowcę ciężarówki, który po przebadaniu został za zgodą lekarza umieszczony w policyjnym areszcie. Teraz czeka na decyzję prokuratora. Policja podała, że był pijany - miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wiadomo, że to obcokrajowiec, służby nie podają jego narodowości.

Cały przebieg zdarzenia można zobaczyć na poniższym wideo. Widać na nim, jak ciężarówka z dużą prędkością wjeżdża na pasy zieleni, by potem przeciąć przeciwległe pasy ruchu. Potem wracając na właściwą stronę drogi, uderza w miejski autobus.

Co grozi pijanemu kierowcy ciężarówki z Olsztyna?

Jak poinformował dzisiaj rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, śledztwo w sprawie zdarzenia spowodowanego przez kierowcę wywrotki, będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ. "Na jutro zaplanowane jest wykonanie czynności procesowych z 42-letnim kierowcą ciężarówki, który został umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych" - przekazał.

Śledztwo będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, za co sprawcy może grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: wypadki drogowe | Olsztyn
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama