Jeden z najbardziej pożądanych SUV-ów na rynku. 14 tys. rabatu na VW Tiguan

Tiguan jest odzwierciedleniem wszystkich cech, których kierowcy oczekują od SUV-a. Okazją do przekonania się o jego wszechstronności jest aktualna promocja Volkswagena: aż 14 tys. zł rabatu na zakup tego modelu.

Atrakcyjny design, pojemny bagażnik

Idealne auto powinno łączyć w sobie praktyczność i stylowy wygląd. Doskonale udaje się to modelowi Tiguan. Duża bryła samochodu, ciekawy front i prosty design upewniają kierowcę, że kupuje auto na lata. Jego wygląd zewnętrzny jest tylko zapowiedzią tego, co prezentuje wnętrze auta.

Każde z pięciu miejsc siedzących wykończone jest materiałami wysokiej jakości. Pomimo surowości w wykończeniu, charakterystycznej dla marki, seryjna wersja samochodu posiada aplikacje dekoracyjne. W wersji Highline istnieje możliwość zmiany tapicerki na skórzaną. Ciekawą opcją jest możliwość regulacji ustawień fotela. Pasażerowie tylnego siedzenia na pewno docenią możliwość powiększenia przestrzeni przez przesunięcie fotela do tyłu. Osobom podróżującym z przodu spodoba się zaś opcja manualnej regulacji podparcia odcinka lędźwiowego. W dodatkowej opcji wyposażenia dostępna jest także elektryczna regulacja fotela kierowcy lub obu przednich siedzeń.

Pełna pojemność bagażnika (615 litrów) jest dostępna po przesunięciu foteli pasażerskich do przodu - można je przesunąć aż o 18 centymetrów. Jednak i bez tego manewru przestrzeń do przewożenia jest bardzo pojemna. Załadunek na pewno ułatwi funkcja Easy Open, dostępna jako opcja dodatkowa, która umożliwia otwieranie bagażnika delikatnym ruchem nogi z tyłu nadwozia.

VW Tiguan w ofercie leasingowej z pakietem korzyści. Sprawdź szczegóły


Bezpieczeństwo jako priorytet

Inteligentni asystenci kierowcy znacznie poprawiają komfort jazdy i poczucie bezpieczeństwa. Nowoczesne usprawnienia chronią nie tylko kierowcę i pasażerów, ale także innych użytkowników drogi. Pod względem zastosowanych technologii nowy Tiguan znacznie ułatwia kierowcom funkcjonowanie na drogach.

Jednym z takich udogodnień jest system Front Assist. Pomoże on kierowcy wykryć obiekt, który nagle pojawi się przed maską, a także skróci drogę hamowania (w ramach możliwości systemu). W opcjonalnych możliwościach kierowca może znaleźć dużo dodatkowych rozwiązań usprawniających prowadzenie samochodu. System Area View, składający się z czterech kamer, ułatwi wycofywanie z miejsca parkingowego. Dodatkowo, dzięki możliwości połączenia obrazów i stworzenia widoku z lotu ptaka, pomoże w manewrach na wyprawach offroadowych w nieznane tereny. Jazdę w mieście ułatwi także system Park Assist (umożliwia półautomatyczne parkowanie), funkcja Lane Assist (pomaga zapobiegać wypadkom spowodowanym przez niezamierzoną zmianę pasa ruchu). Wartą rozważenia opcją jest także funkcja Trailer Assist, która pozwala na bezpieczne i sprawniejsze manewrowanie z przyczepą.

VW Tiguan w ofercie leasingowej z pakietem korzyści. Sprawdź szczegóły


Muzyka i nawigacja na najwyższym poziomie

Kierowcy zawsze doceniają możliwość wyboru. Także w tym aspekcie VW Tiguan daje duże pole do popisu. Decydując się na ten model samochodu można wybrać nie tylko system nawigacyjny, ale także radiowy. Niektóre z propozycji, w zależności od modelu, dostępne są jako opcja, inne jako element wyposażenia seryjnego.

Dwa warianty radia, dostępne dla użytkownika, to Composition Colour i Composition Media. Pierwszy z nich posiada cztery głośniki, czytnik kart SD oraz możliwość podpięcia złącza AUX-IN. Druga wersja to osiem głośników oraz uzupełnienie powyższego wyposażenia większym ekranem, złączem USB oraz łącznością Bluetooth.

Podjęcie decyzji w kwestii wyboru nawigacji może być równie trudne. Dwa opcjonalne systemy Discover Media oraz Discover Pro oferują kierowcy bogate możliwości: aż osiem głośników, radio, napęd CD (umożliwiający odtwarzanie formatów MP3, AAC i WMA), dwa porty kart SD, złącze AUX-IN, USB oraz Bluetooth. Wersja Pro dysponuje większym ekranem oraz możliwością wyświetlania map 3D.

VW Tiguan w ofercie leasingowej z pakietem korzyści. Sprawdź szczegóły


Nowoczesne technologie

Wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych, intuicyjna obsługa - to cechy systemu sterującego najnowszym Tiguanem. W skład systemu Infotainment wchodzą nie tylko wyżej wspomniane urządzenia radiowe i nawigacyjne. To także narzędzia pozwalające na łączność z internetem, przenoszące aplikacje ze smartfona wprost do samochodu oraz dające dostęp do wszelkich danych o pojeździe.

Usługa Car-Net Guide & Inform pozwala kierowcy na monitorowanie w czasie rzeczywistym  tego, co dzieje się na drogach. Dzięki niej można zaplanować podróż tak, aby ominąć korki. System pomoże także znaleźć najbliższe parkingi, hotele i stacje benzynowe. Z kolei technologia Car-Net App-Connect umożliwia obsługę niektórych smartfonowych aplikacji za pośrednictwem dotykowego ekranu w samochodzie. Poziom paliwa w zbiorniku, stan licznika lub informacje o następnym przeglądzie to informacje, które mogą umknąć w codziennym pędzie. Dzięki opcjonalnej usłudze Car-Net Security & Service kierowca ma dostęp do tych wiadomości za pośrednictwem portalu internetowego.

VW Tiguan w ofercie leasingowej z pakietem korzyści. Sprawdź szczegóły

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Volkswagen.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy