Jak sztuczna inteligencja napędza czwartą rewolucję przemysłową w branży moto

Na naszych oczach sztuczna inteligencja rewolucjonizuje procesy produkcyjne w branży motoryzacyjnej
Na naszych oczach sztuczna inteligencja rewolucjonizuje procesy produkcyjne w branży motoryzacyjnejToyotamateriały prasowe

Czwarta rewolucja przemysłowa w branży automotive

AI ma tę przewagę nad zwykłym programem komputerowym, że potrafi się uczyć.
AI ma tę przewagę nad zwykłym programem komputerowym, że potrafi się uczyć.Toyotamateriały prasowe

Jakość pod kontrolą

Jeśli nie widzisz problemu, to nie możesz go naprawić. Dajemy Toyocie narzędzia, dzięki którym będzie mogła dokładniej monitorować, co dzieje się w jej zakładach, a następnie naprawić wszelkie problemy, zapewniając bezpieczeństwo pracownikom.
- powiedział Eric Danziger, współzałożyciel i CEO Invisible AI.

Sztuczna inteligencja a nowy Highlander

Do czego można użyć AI w fabrykach

  • Po pierwsze, jest w stanie optymalnie zaplanować serwis urządzeń. Dane historyczne pozwolą prześledzić historię przeglądów, awarii i napraw każdej maszyny i ustalić, kiedy i w jaki sposób najlepiej poddać ją serwisowi.
  • Po drugie, może sprawdzić historię niedoróbek i wyeliminować ich przyczyny.
  • Po trzecie, ułatwi ograniczenie ilości skrawków i zużycia surowców.
  • Po czwarte, sztuczna inteligencja umożliwia także precyzyjne pomiary przepustowości produkcji, aby wyeliminować choćby minimalne przestoje, lepiej zsynchronizować poszczególne etapy i zwiększyć wydajność.
  • Po piąte, ogromnym polem do popisu dla sztucznej inteligencji jest także przewidywanie zapotrzebowania na poszczególne części lub materiały i zarządzanie zapasami. W tej dziedzinie można wygospodarować mnóstwo oszczędności pod względem zużycia energii, wykorzystania przestrzeni oraz kosztów transportu. Drobiazgowość obliczeń nie jest tu przeszkodą, więc można powierzyć komputerowi także zaplanowanie dostaw na linie produkcyjne odpowiedniej ilości poszczególnych elementów na terenie jednego zakładu.