Darmowy parking pod Morskim Okiem. Trzeba spełnić jeden warunek

Tatrzański Park Narodowy robi ukłon w stronę elektromobilności. Zarządca parkingu nad Morskim Okiem podjął decyzję, która ucieszy kierowców aut elektrycznych. Dla aut bezemisyjnych wyznaczono bowiem pięć bezpłatnych miejsc parkingowych. Aby skorzystać z darmowego postoju, trzeba spełnić jeden warunek.

Tatrzański Park Narodowy promuje zeroemisyjne pojazdy

Wielki tłok, problemy z zaparkowaniem auta i wysokie ceny postoju - goście Tatrzańskiego Parku Narodowego dobrze to znają. Na szczęście dla pewnej grupy kierowców te niedogodności są już historią. Zarząd TPN zdecydował się na zwolnienie z opłat aut bezemisyjnych i przeznaczył dla nich pięć darmowych miejsc parkingowych - te zlokalizowane są na Palenicy Białczańskiej.

Darmowe parkowanie nad Morskim Okiem. Jest nowy sposób

Istnieje spora szansa, że w przyszłości takich miejsc przybędzie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednak w pierwszej kolejności zarządcy chcą sprawdzić, na jakie zainteresowanie mogą liczyć. 

Reklama

Jak skorzystać z darmowego postoju nad Morskim Okiem? Aby kierowca samochodu bezemisyjnego mógł skorzystać z darmowego postoju na Palenicy Białczańskiej, musi wcześniej zakupić bilet na “Elektryczny Samochód Osobowy do 5 m długości" przez stronę internetową TPN. Warto jednak zaznaczyć, że na miejscu nie znajduje się ani jedna ładowarka. Wobec tego na miejsce lepiej przyjechać z naładowanymi akumulatorami.

Jest drogo i brakuje miejsc

Pozostawienie samochodu na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie to kosztowne przedsięwzięcie. Na dwóch największych parkingach zlokalizowanych przy Morskim Oku mieści się ok. 1100 samochodów, jednak i to czasami nie wystarcza. Wówczas przyjezdni decydują się parkować wzdłuż dróg dojazdowych. Wtedy do akcji wkracza policja, która wystawia mandaty i usuwa samochody stojące na poboczach. 

Ceny postoju nad Morskim Okiem są mocno zróżnicowane. W zależności od sezonu i czasu zakupu biletu wahają się bowiem od 36 do 75 zł za jeden dzień. Co więcej,  w dniu przyjazdu cena jest zawsze o 10 zł wyższa względem ceny bazowej, a w razie wysokiego popytu na bilety na dany dzień, cena będzie wyższa o maksymalnie 20 zł w stosunku do ceny bazowej.

Tatrzański Park Narodowy - ceny biletów parkingowych

  • Motocykl - od 19 zł/dzień
  • Samochód osobowy do 5 m długości - od 36 zł/dzień
  • Bus lub Kamper do 8 m długości - od 65 zł/dzień
  • Osoby z niepełnosprawnościami - 0 zł/dzień
  • Elektryczny samochód osobowy do 5 m długości - 0 zł/dzień
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Morskie Oko | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy