Ciężarówka wjechała w wojskowy konwój. Kierowca nie żyje

Do zderzenia ciężarówki z pojazdem konwoju amerykańskiej armii doszło na autostradzie A3 w Górnym Palatynacie. W wyniku wypadku zginął kierowca ciężarówki. Policja wyklucza możliwość ataku terrorystycznego.

W poniedziałek, tuż za skrzyżowaniem Parsberg w powiecie Neumarkt in der Oberpfalz, ciągnik siodłowy z naczepą zderzył się z jednym z trzech pojazdów amerykańskich zaparkowanych na utwardzonym poboczu. Wśród nich była cysterna przewożąca 2500 litrów paliwa lotniczego, która na szczęście nie zapaliła się - pisze "Suedeutsche Zeitung".

Zapaliły się zbiorniki pojazdów, a nie ładunek. Opony eksplodowały, powiedział rzecznik. Nie wiadomo, dlaczego ciężarówka z Niemiec wjechała w konwój. Ciężarówka była załadowana trocinami i z całą siłą uderzyła w pojazdy wojskowe. Została całkowicie zniszczona, a kierowca nie został jeszcze uwolniony, ale zakłada się, że zginął - powiedział rzecznik policji.

Reklama

Autostrada została zamknięta w obu kierunkach. Pożar został szybko ugaszony. Rzecznik amerykańskiej bazy wojskowej w Grafenwoehr w Górnym Palatynacie, Donald Wrenn, powiedział, że nie wie o żadnych rannych żołnierzach amerykańskich.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | Niemcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy