Android Auto z nową funkcją. Będziesz rozczarowany

Android Auto to spore udogodnienie dla kierowców, chcących być na bieżąco w kontakcie ze światem, mieć dostęp do wszystkich aplikacji na telefonie. Co jakiś czas Android wprowadza drobne usprawnienia do systemu i nowe możliwości zdalnego ekranu w samochodzie. Właśnie weszła kolejna aktualizacja, która w świetle poprzednich zmian może wydawać się nieco skromna.

Android Auto wprowadza poprawki

Android Auto to obok Apple CarPlay najpopularniejszy obecnie system multimedialny instalowany w samochodach, pozwalający na połączenie telefonu i korzystanie z niego, z poziomu ekranu w aucie. Początkowo łączyć się z telefonem można było jedynie za pomocą kabla, a z czasem weszła oczekiwana przez wielu możliwość połączenia bezprzewodowego.

Nowe aplikacje na Android Auto

W dalszej kolejności Android dodawał kolejne aktualizacje, pozwalające na podzielenie ekranu, korzystanie z kilku aplikacji na raz, czy w ogóle udostępnienie do użytku wielu popularnych aplikacji, które wcześniej były niedostępne w systemie. Mowa o Android Auto, takie jak Prime Video (tylko na postoju), czy Zoom pozwalający na uczestnictwo w konferencjach (tylko audio), a także wielu innych aplikacjach, których wprowadzenie wymagało przede wszystkim rozwiązania kwestii bezpieczeństwa.

Reklama

Najnowsza aktualizacja jest nieco... rozczarowująca

Najnowsza aktualizacja - wersja 10.6, która właśnie została wprowadzona to przede wszystkim pakiet usprawnień i łatek poprawiających pojawiające się błędy, na które nieustannie narzekają użytkownicy android Auto. Google wykorzystuje komentarze internautów jako feedback i stara się regularnie wprowadzać poprawki. Wraz z nimi w aktualizacji zwykle pojawiają się nowe interesujące i przydatne funkcje, jednak tym razem Google ograniczyło się jedynie do jednej nowej funkcji. Jest to funkcja szybkiego rozłączania systemu z telefonem... 

Rozłącz, za pomocą jednego przycisku

Teraz zamiast szukać potrzebnej funkcji w menu możemy za pomocą jednego przyciśnięcia rozłączyć telefon z systemem multimedialnym Android Auto. Coś co wcześniej można było zrobić po prostu wyciągając przewód. W wersji bezprzewodowej rozłączanie systemu było nieco bardziej skomplikowane, a teraz będzie uproszczone, ale chyba wszyscy możemy przyznać, że takie udogodnienie jest raczej... rozczarowujące.

Pozostaje nam czekać na kolejne nowe funkcje Android Auto, które z pewnością będą wprowadzane wraz z kolejnymi poprawkami i aktualizacjami. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama