Amerykańska Honda HR-V to nowy model, który pojawi się w Europie pod zupełnie nową nazwą

Na amerykańskim rynku zadebiutowała właśnie nowa Honda HR-V. Jeśli jej wygląd jest dla was zaskoczeniem – uspokajamy - to zupełnie inny model niż ten dostępny w Europie. Co ciekawe – także on trafi na Stary Kontynent.

 

Amerykańska Honda HR-V to zupełnie inny samochód, od tego dostępnego m.in. na naszym rynku. Przede wszystkim nowy model powstał na płycie podłogowej dzielonej z Hondą Civic 11 generacji, do czego nawiązuje zresztą stylistyka całego pojazdu. Przedni grill, reflektory, a także wyraźnie spłaszczona linia dachu mają wyraźnie wskazywać na pokrewieństwo obu modelu.

Nowa platforma przełożyła się także na większe rozmiary. Samochód posiada m.in. dłuższy oraz szerszy rozstaw osi, a to oznacza więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów. Zdaniem przedstawicieli Hondy, pojazd powinien plasować się gdzieś pomiędzy segmentem C i D.

Reklama

Niestety na obecną chwilę japoński producent nie podał żadnych szczegółowych danych na temat silników. Nieoficjalnie jednak mówi się o dobrze znanej jednostce 1.5 o mocy 200 KM. Niewykluczone także, że nowy SUV otrzyma napęd hybrydowy.

Amerykańska Honda HR-V powinna zadebiutować w USA i Kanadzie w drugiej połowie 2022 roku. To jednak nie wszystko. Japończycy chcą wprowadzić model także do Europy, jednak ze względu, że na naszym rynku jest już jedna Honda HR-V, samochód zadebiutuje pod zmieniona nazwą.

Więcej informacji na temat nowej Hondy HR-V ma zostać opublikowanych w nadchodzących miesiącach. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Honda | Honda HR-V
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy