Akcja jak z gier GTA na ulicach Zielonek

Do wydarzeń przypominających rozgrywkę z gier akcji doszło na ulicach gminy Zielonki. 30-letni obywatel Ukrainy ukradł pojazd, kierował nim pod wpływem alkoholu i rozbił się na drzewie. Następnie porwał samochód mężczyzny, który zatrzymał się by mu pomóc. Ta podróż również zakończyła się kolizją.

 

Do wydarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na ulicach Zielonek. Jak wynika z ustaleń policji, 30-letni obywatel Ukrainy ukradł zaparkowanego w Krakowie VW Polo, którym podróżował wspólnie z 29-letnim znajomym. Ich przejażdżka zakończyła się rozbiciem auta na drzewie.

Na sytuację zareagował kierowca Skody, który zatrzymał swój pojazd i ruszył z pomocą poszkodowanym. Wówczas 30-latek, wykorzystując sytuację, niepostrzeżenie wsiadł do Skody, którą gwałtownie odjechał z miejsca. Ta podróż również nie trwała zbyt długo... zakończyła się rozbiciem auta na przydrożnej studni. Tym razem podejrzany mężczyzna postanowił kontynuować ucieczkę pieszo, wbiegając na plac budowy. Tam wszedł na pojazd budowlany, uszkadzając go przy tym, po czym wskoczył na kolejny — wywrotkę, w której przyczepie finalnie się schował.

Reklama

Mężczyzna był pijany i pod działaniem narkotyków

Uciekinier nie chciał wyjść z ukrycia nawet na polecenia przybyłych na miejsce funkcjonariuszy. Wówczas z pomocą strażaków policjanci wyciągnęli 30-latka. W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do policjantów, groził im, wyzywał i szarpał za mundury. Został zatrzymany. Badanie jego krwi potwierdziło, że był pod działaniem alkoholu i narkotyku. Noc spędził w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu 30-latek usłyszał 8 zarzutów dotyczących kradzieży pojazdu, kierowania w stanie nietrzeźwości, umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, uszkodzenia pojazdu, kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy oraz znieważenia i naruszenia ich nietykalności cielesnej.

Podejrzany został doprowadzony do sądu, który po rozpatrzeniu wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik — Biały zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: GTA | Pościg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL