Reklama

Kierowca wyłamał szlaban, bo zapomniał o przyczepce

Na strzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Czystochleb (kujawsko-pomorskie) doszło ostatnio do skrajnie niebezpiecznego zdarzenia. Przypominamy, że nowy taryfikator jest pod tym względem niezwykle surowy. Wjazd za opuszczające się zapory oznacza dziś mandat w wysokości 2 tys. zł! Dodatkowo policjanci mogą ukarać kierowcę grzywną w wysokości 1 tys. zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Sytuacja miała miejsce 11 stycznia 2022 roku około godziny 10:45 na przejeździe kolejowym w miejscowości Czystochleb. Kierowca osobowego Volkswagena z przyczepką, jadąc w kierunku Wąbrzeźna, zignorował czerwone światło nadawane przez sygnalizator i wjechał na przejazd kolejowy. Nie zdążył jednak przejechać, a opuszczany szlaban zatrzymał się na dachu auta. Kierowca ruszył jeszcze do przodu, w wyniku czego szlaban zablokował się między autem, a przyczepką.

Mężczyzna, widząc nadjeżdżający pociąg, próbował wydostać się z opresji. Gdy nerwowe manewry nie przyniosły skutku, z auta wysiadł pasażer, który wyłamał szlaban i rzucił go obok  jezdni. Kiedy tylko pociąg przejechał przed maską auta, kierowca odjechał, mimo że sygnalizator nadal wciąż czerwone światło.

Reklama

Policjanci ustalili już personalia kierowcy. W myśl nowego taryfikatora grozi mu co najmniej 3 tys. grzywny (2 tys. za zignorowanie sygnału nadawanego przez sygnalizator i 1 tys. zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym).

Bezpieczny przejazd - pamiętaj o telefonach alarmowych

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie poruszania się po przejazdach kolejowych. Pamiętajmy, że w przypadku sytuacji awaryjnej w żadnym wypadku nie należy wchodzić na tory i próbować zatrzymywać pociągu na własną rękę.

Każdy przejazd kolejowy oznaczony jest tak zwaną "żółtą naklejką" z jego numerem własnym oraz numerem alarmowym, gdzie należy zadzwonić i poinformować o zagrożeniu. Dzięki temu dyżurny ruchu będzie mógł ostrzec maszynistów i zatrzymać nadjeżdżające pociągi.

opr. Paweł Rygas

***

Policja/Interia.pl

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy