Reklama

A2: grupa SPEED wzięła się za "wyścigi słoni". 44 tys. zł w kilka godzin

Policjanci z grupy SPEED wzięli na cel kierowców podróżujących autostradą A2. Oprócz nieoznakowanego BMW do akcji włączył się też policyjny śmigłowiec. W sumie wystawiono aż 76 mandatów. Większość trafiła do kierowców ciężarówek.

Nietypowa akcja łódzkiej drogówki przeprowadzona została w środę, 17 sierpnia. Kontroli poddany został odcinek zatłoczonej autostrady  A2, pomiędzy węzłami Łódź Północ, a Skierniewice.

Grupa SPEED wzięła się za wyścigi słoni na A2. 44 tys. zł w kilka godzin

Tym razem drogówka skupiała się na przestrzeganiu przepisów przez kierowców zawodowych. Kilka godzin wystarczyło, by policjanci ujawnili aż 76 wykroczeń drogowych popełnionych przez kierowców ciężarówek.

Większość, bo aż 44 z nich, związane było z tzw. "wyścigami słoni", czyli niestosowaniem się przez kierujących samochodami ciężarowymi do znaku B-26, czyli zakazu wyprzedzania.

Reklama

Zgodnie z nowym - obowiązującym od początku roku - taryfikatorem mandatów, nie stosowanie się przez kierowcę do zakazu wyprzedzania karane jest grzywną w wysokości 1000 zł.

Przy okazji przypominamy, że od 17 września bieżącego roku wchodzą w życie przepisy dotyczące tzw. "recydywy". Oznacza to, że kierowca który w dwa lata od popełnienia wykroczenia drogowego ponownie złamie przepisy dotyczące danej grupy wykroczeń (np. przekroczenie prędkości), zapłaci dwukrotność stawki mandatu.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakaz wyprzedzania | ciężarówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy