Reklama

Ekorajd. A na stacie Ferrari, Mercedesy AMG i Audi R8...

Już w najbliższą sobotę, 9 listopada, na trasie z Wieliczki do Zakopanego odbędzie się ciekawa impreza o nazwie "Eko Rajd XL". W tym przypadku nie chodzi jednak wyłącznie o nudną jazdę o kropelce...

Kluczem do rozwiązania zagadki rajdu jest skrót XL. Oznacza on, że na trasie spotkać można będzie wyłącznie auta o "słusznych" jednostkach napędowych mających - co najmniej - pięć cylindrów. Organizatorzy zabawy chcą udowodnić, że pojazdy uznawane powszechnie za paliwożerne wcale nie muszą zużywać ogromnych ilości benzyny!

Start przewidziany został na godzinę 10.00. Załogi wyruszą na trasę spod centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego Solne Miasto w Wieliczce. Pierwsze załogi powinny pojawić się na mecie w Zakopanem około godziny 14.

W imprezie wezmą udział czołowi gracze polskiej sceny rajdowej. Z numerem 1 wystartuje Leszek Kuzaj, z drugim numerem startowym pojawi się na trasie Michał Bębenek. Samochody, którymi wystartują są niemal dwukrotnie mocniejsze od tych, jakimi zawodnicy ścigają się na rajdowych odcinkach specjalnych. Kuzaj zasiądzie za kierownicą Audi RS7 o mocy 560 KM, Bębenek pojedzie Mercedesem E AMG rozwijającym 585 KM.

Reklama

Na trasie zobaczyć będzie można również szereg innych, niezwykle interesujących pojazdów. Na liście startowej znalazło się m.in. 600-konne Ferrari FF, Audi R8 czy Lexus LS460...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama