Reklama

Citroen C5 samochodem 2002 roku!

Nowy citroen C5 został wybrany przez dziennikarzy samochodem roku 2002. Pojazd ten, który otrzymał 469 punktów tylko minimalnie wygrał z innym autem koncernu PSA - peugeotem 307 (446 pkt.). Trzecie miejsce przypadło fiatowi stilo (364 pkt.) a czwarte mini morisowi (317 pkt.). Zwycięstwo C5 nie jest zaskoczeniem. To pojazd nie tylko o interesującej karoserii, ale także bardzo nowoczesny technicznie. Dziennikarze, którzy głosowali na nowego citroena podkreślali, że zwycięstwo należy się C5 także za piękną odmianę kombi.

Rezultaty wyboru Samochodu Roku 2002 dotyczą jednak tylko ... rynku włoskiego. Citroen C5 wygrał bowiem w plebiscycie zorganizowanym przez żurnalistów motoryzacyjnych z Italii. Który pojazd wygra w europejskim Car of the Year dowiemy się już wkrótce. Czy rezultaty będą podobne do tych z Włoch? Przypomnijmy, że na tytuł COTY 2002 szanse ma siedem samochodów. Są to Citroen C5, Fiat Stilo, Honda Civic, Jaguar X-Type, Mini, Peugeot 307, Renault Laguna.

Europejski konkurs Car of the Year organizowany jest już od blisko 40 lat. W gronie jurorów znajduje się 56 dziennikarzy z 21 krajów. Wybory odbywają się w dwóch etapach. W pierwszym typuje się 7 samochodów i dopiero między nie rozdziela punkty. Każdy z jurorów ma do dyspozycji 25 punktów. Jednemu modelowi nie może przyznać więcej niż 10 punktów i do tego nie dopuszczalna jest równa liczba punktów w przypadku pierwszego i drugiego miejsca. W konkursie tym nie ma podziału ani na klasy, ani też na gatunki pojazdów. W efekcie co roku wygrywa tylko jedno auto.

Reklama

Także i Ty możesz wziąć udział w wyborze Samochodu Roku 2002. Tutaj znajdziesz wyniki naszej ankiety.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje