Reklama

Wyjeżdżasz? Wynajmij sobie policyjny radiowóz...

Na niecodzienny sposób ochrony przed włamywaczami wpadł pewien właściciel warsztatu samochodowego w Sursee w szwajcarskim kantonie Lucerna. Oferuje wynajem policyjnego radiowozu, który - zaparkowany przed domem - będzie skutecznie odstraszał przestępców.

Policja nie zgłasza sprzeciwu, traktuje całą sprawę z humorem, ale nie ukrywa sceptycyzmu. "Pytanie, czy taki samochód, stojący całymi dniami na parkingu przed domem, rzeczywiście będzie działał odstraszająco na włamywaczy" - powiedział mediom rzecznik policji w Lucernie Urs Wigger. Zwrócił też uwagę, że współcześni włamywacze też korzystają z internetu, gdzie reklamowana jest owa koncepcja odstraszania i potrafią wyciągać wnioski.

Szwajcarskie media odnotowują, że znalazł się już co najmniej jeden chętny do wynajęcia radiowozu, a właściwie repliki radiowozu, bo przecież policja nie udostępni na ten cel swoich pojazdów. Za tydzień takiego pilnowania domu zapłaci 250 franków.

Reklama

Pewnym problemem będzie dostarczenie wynajętego "radiowozu" przed dom wyjeżdżającego na urlop klienta. Zgodnie z przepisami osoba prywatna nie ma prawa prowadzić pojazdu, oznakowanego na podobieństwo samochodu policyjnego. Przepisy nie zabraniają jednak dostarczenia takiego pojazdu do klienta na lawecie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje