Wyjątkowe wersje Lexusa LC

Lexus LC już w podstawowej wersji wyróżnia się na ulicy. Ale dla tych, którzy chcą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo, japoński producent – i nie tylko on – tworzy specjalne, limitowane wersje modelu w niespotykanych barwach i konfiguracjach. Obok żadnej z nich nie da się przejść obojętnie.

Structural Blue Edition

Limitowana wersja Structural Blue Edition, pokazana w 2017 roku, to najciekawsza odsłona Lexusa LC. Sekretem tej wyjątkowej edycji specjalnej jest niebieski lakier Structural Blue, inspirowany barwą tropikalnego motyla Morpho menelaus. Intensywna barwa skrzydeł owada nie jest efektem działania naturalnego pigmentu, a sposobu, w jaki załamuje się światło na ich powierzchni. Podobny efekt chcieli uzyskać projektanci wyjątkowego lakieru Structural Blue. W efekcie uzyskali 7-warstwową powłokę z mikroskopijnymi płatkami, która odbija niemal 100% światła w postaci widzialnego koloru, kiedy konwencjonalne lakiery uzyskują wynik poniżej 50%.

Reklama

Niebieską kolorystykę wprowadzono również do środka grand tourera. Barwę Breezy Blue otrzymały deska rozdzielcza, obicia drzwi, kierownica, dźwignia skrzyni biegów i centralny podłokietnik. Kontrastują z nimi wstawki z pomarańczowej alcantary, które znalazły się na boczkach drzwi i tunelu środkowym. Oprócz tego Lexus LC Structural Blue Edition ma 21-calowe, kute felgi z lekkich stopów i nakładki progów z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym. Limitowana edycja powstała w obu dostępnych wersjach napędowych - wolnossącej LC 500 z V8 o pojemności 5 l i mocy 464 KM oraz hybrydowej, osiągającej łącznie 359 KM.

Yellow Edition

W połowie 2018 roku Lexus wprowadził do europejskiej oferty model LC w wersji Yellow Edition. Nadwozie samochodu pomalowano jaskrawym, żółtym lakierem Vibrant Flare Yellow. Ta sama kolorystyka zagościła również we wnętrzu samochodu - w obicia drzwi wkomponowano wstawki z żółtej alcantary, która świetnie kontrastuje z czarną deską rozdzielczą, a materiały przeszyto żółtą nicią. Dodatkowego charakteru wnętrzu dodaje jasna skóra pokrywająca fotele, podłokietnik po stronie kierowcy i część tunelu centralnego, a także nakładki na progach z napisem "LC Limited Edition". Samochód spoczywa na 21-calowych obręczach i w takiej wersji jest dostępny zarówno w odmianie z wolnossącą V-ósemką, jak i z układem hybrydowym.

Lexus LC w intensywnie żółtej barwie trafił również do Stanów Zjednoczonych i Japonii. W USA auto stało się częścią linii Inspiration Series i powstało wyłącznie w wersji z silnikiem V8. Na japońskim rynku samochód otrzymał nazwę LC Luster Yellow i był dostępny w obu wariantach silnikowych, ale można było go zamówić jedynie przez dwa miesiące.

Black Panther

Na potrzeby filmu "Czarna Pantera" Lexus stworzył też jedną sztukę modelu LC w specjalnej wersji Black Panther. Filmowy pojazd wyróżnia się niebieskim malowaniem z grafiką przedstawiającą wizerunek głównego bohatera na masce, olbrzymie, 10-ramienne felgi i lusterka z pazurami, przypominające łapy prawdziwej pantery. Wykończenia w niebieskiej barwie nie zabrakło też w środku, a w fantastycznonaukowej produkcji za napędzanie samochodu odpowiada reaktor napędzany mitycznym metalem vibranium.

Matte Prototype

Wersja LC 500h Matte Prototype to najnowsza odsłona coupé Lexusa, zaprezentowana na Barcelona Motor Show 2019. Samochód pokryto lakierem Space Orange, inspirowanym barwą zachodzącego słońca. Powłoka jest matowa, co dodatkowo podkreśla muskuły sportowego Lexusa. Pomarańczowy kolor pojawia się również we wnętrzu, w postaci wstawek na kierownicy, desce rozdzielczej i boczkach drzwi. Auto wyposażono w 21-calowe obręcze w czarnym, półmatowym kolorze, dach z włókna węglowego i aktywny spojler.

Black Label GT

Lexus LC Black Label GT nie jest co prawda dziełem producenta, ale i tak zasługuje na wyróżnienie. Na SEMA 2017 z okazji 20. rocznicy swojego istnienia samochód w takiej wersji zaprezentował japoński tuner Artisan Spirits, od lat blisko współpracujący z Lexusem. Dzięki kompleksowemu pakietowi tuningowemu z przednim spojlerem, nakładkami na progi i wielkim tylnym skrzydłem auto wygląda jak rasowy samochód wyścigowy. Pakiet jest oczywiście dostępny w sprzedaży i występuje w dwóch wersjach - wykonanej z włókna szklanego lub karbonu.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama