Reklama

Wychodzisz z pracy, a samochodu nie ma. Ale to nie kradzież

Nawet parkując prawidłowo nie można być pewnym, że auto nie zostanie usunięte przez służby porządkowe. Ile kosztuje odholowanie przymusowe odholowanie samochodu?

Najdotkliwszą karą za łamanie przepisów dotyczących parkowania jest usunięcie auta. Jeśli kierowca nie stosuje się do przepisów, robi to na własne ryzyko. Coraz częściej jednak zdarza się, że pojazd trafia na parking bez winy właściciela, a mimo to kierowca musi zapłacić za holowanie.

Nie zostawiaj

Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela, gdy został pozostawiony w miejscu niedozwolonym, utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu. Ryzykują również kierowcy parkujący na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych, nie mając do tego uprawnień. Użycie lawety możliwe jest także, gdy samochód nie ma ważnej polisy OC lub przeszkadza w prowadzeniu akcji ratowniczej, np. w czasie gaszenia pożaru. Odholowany zostanie ponadto pojazd, który nosi wyraźne ślady porzucenia (przebite opony, wybite szyby, brak elementów karoserii) lub gdy wyciekają z niego płyny eksploatacyjne, przez co stwarza zagrożenie dla środowiska. Usunąć można również samochód pozostawiony bez tablic rejestracyjnych.

Reklama

Są jednak sytuacje, w których zaparkowanie auta w zgodzie z przepisami nie stanowi gwarancji, że nie zostanie ono usunięte na polecenie policji czy straży miejskiej.

Szybkie usuwanie

Dotyczy to m.in. przypadków długotrwałego postoju, w trakcie którego - np. w związku z przyjazdem delegacji zagranicznej, planowanej demonstracji, imprezy masowej czy robót drogowych/kanalizacyjnych - czasowo wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania lub postoju na danym odcinku drogi.

O tym, jak bronić się przed karą za odholowanie samochodu, przeczytasz na magazynauto.pl.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: odholowanie samochodu | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje