Reklama

Uwaga, nowy znak: "Droga z lepszą nawierzchnią"!

Na Ukrainie wchodzą nowe przepisy ruchu drogowego. Zmiany są nieznaczne, jednak brak wiedzy może skutkować dość poważnymi konsekwencjami.

Najpoważniejsza zmiana dotyczy stosowania świateł. Muszą być one włączone od 1 października do 1 maja poza miastami. Należy je także włączać, gdy tylko zaczyna się ściemniać, a nie - jak dotąd - dopiero wtedy, gdy słońce zajdzie.

Reklama

Na Ukrainie będzie teraz wprowadzony dobrze znany polskim kierowcom znak "Teren zabudowany". Dotąd nie było go w kodeksie drogowym. Oznacza on, że trzeba zmniejszyć prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

Pojawi się także znak "droga z lepszą nawierzchnią". Dotąd kierowcy znali tylko znak: "uwaga, dziury", który zimą masowo pojawił się przy ukraińskich trasach. Nie będzie można także stawiać samochodów na trawnikach.

Milicja drogowa obiecuje, że przez miesiąc nie będzie karać kierowców za nieprzestrzeganie nowych przepisów. Dziennikarze sprawdzili jednak, że sami funkcjonariusze nie do końca wiedzą, jakie zmiany wprowadzono, a szkolenia dopiero się rozpoczną.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje