Reklama

Tajemniczy szyfr drogówki...

Kropka, kropka, dziurka, dziurka... Rosyjscy kierowcy z niepokojem przyglądają się swoim prawom jazdy. Na fotografiach szukają znaków zrobionych igłą. W ten sposób milicjanci z drogówki podpowiadają swoim kolegom po fachu, jak postępować z zatrzymanym kierowcą.

- Z zasady nie płacę pieniędzy inspektorowi drogówki. Jeśli złamałem przepisy, to niech wypisuje mandat. Któregoś dnia wyjmuje prawo jazdy i widzę, że jest przedziurawione - mówi korespondentowi RMF Oleg.

Reklama

Jego fotografia w dokumencie miała przebite uszy - to znak dla innych milicjantów, że kierowca nie daje łapówek. Zdarzają się dziurki w innych miejscach - to prawdziwy milicyjny szyfr. Zbadał go moskiewski adwokat, zajmujący się obroną praw kierowców.

Kropki lub dziurki na oczach oznaczają, że kierowca się awanturuje. Na czole - gdy jest strasznie skąpy, a na nosie oznaczają, ze bez zbytnich dyskusji rozstaje się ze swoimi pieniędzmi - opowiada Wiktor Trawin. Dodajmy, że milicja to jedna z najbardziej skorumpowanych rosyjskich służb.

Porozmawiaj na Forum.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tajemnicza | prawo jazdy | jazdy | rosyjscy kierowcy | szyfr

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama