Szkoła jazdy dla dzieci Toyoty na Targach Zabawek

Toyota przygotowała na targi International Tokyo Toy Show 2017 stoisko, na którym dzieci i ich rodzice będą mogli prowadzić koncepcyjne samochody Camatte. Targi trwają od 1 do 4 czerwca w centrum wystawowym Tokyo Big Sight.

Toyota prezentuje samochody koncepcyjne z serii Camatte na Tokyo Toy Show od 2012 roku. Firma chce w ten sposób zainteresować motoryzacją następne pokolenia. W tym roku dzieci odwiedzające wystawę nie tylko będą mogły obejrzeć nowe projekty, ale także wypróbować je w Szkole Camatte.

Szkoła Camatte to nowy pomysł Toyoty ma zaciekawić dzieci jazdą samochodem. Uczestnicy będą mogli przekonać się, jak wygląda prowadzenie auta, jeżdżąc po torze przygotowanym na stoisku.

Do nauki jazdy posłuży model Camatte Petta, najnowszy eksponat w kolekcji Camatte. Do karoserii auta można przyczepiać magnesy w różnych kształtach i kolorach, aby uzyskać samochód ozdobiony na swój własny sposób. Po ukończeniu kursu dzieci otrzymają specjalnie przygotowane przez Toyotę prawo jazdy oraz zdjęcie samochodu, który zaprojektowały.

Reklama

Dla młodszych dzieci przygotowano osobne atrakcje. Będą się uczyć prowadzenia w symulatorze jazdy, po czym przesiądą się do Camatte 57s, samochodu koncepcyjnego z wystawy z 2013 roku.

Nazwa Camatte pochodzi od japońskiego słowa oznaczającego "troszczyć się, opiekować się". Pierwszy model z tej serii zadebiutował na Tokyo Toy Show w 2012 roku. Był to Camatte Sora, którym nie tylko można jeździć, ale także samodzielnie dobierać jego kształty i kolory za pomocą łatwych do montażu paneli tworzących nadwozie. W 2013 roku zadebiutował Camatte 57s. Jego karoseria składa się z 57 małych elementów, które można łączyć jak puzzle. Rok później Toyota zaprezentowała Camatte Lab, który wyświetlał obrazki narysowane przez dzieci na masce samochodu, a całe stoisko było poświęcone temu, jak działa samochód. W 2015 roku mali fani motoryzacji poznali modele Camatte Hajime i Camatte Vision. Instalacja rozszerzonej rzeczywistości pozwoliła dzieciom cieszyć się jazdą po mieście w zaprojektowanym przez siebie samochodzie. Przyczepa kampingowa Camatte Capsule z 2016 roku została tak zbudowana, aby dzieci mogły samodzielnie urządzić jej wnętrze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy