Reklama

Sposób na młodych kierowców

W jaki sposób można dotrzeć do młodych kierowców - zastanawiała się brytyjska policja w Sussex.

I wymyśliła. Przełamywaniem lodów ma się zająć nowy radiowóz. Nie będzie to żaden pospolity vauxhall, ale coś o czym chętnie zamieni się z policjantem kilka słów - lotus exige S!

Reklama

Przypomnijmy, że auto napędzane jest pochodzącym od Toyoty silnikiem o pojemności 1.8 l. Wersja S posiada kompresor, dzięki któremu moc wynosi 218 KM! Uwagę zwracają również prędkości obrotowe, jakie ta jednostka może osiągnąć. Maksymalna moc jest dostępna przy 7800 obr/min, a moment - przy 5500 obr/min. Odcięcie zapłonu następuje przy 8000 obr/min, jednak komputer pozwala na nie dłużej niż 2 sekundy osiągnąć nawet 8500 obr/min!

Jeśli uświadomimy sobie, że masa lotusa wynosi tylko 935 kg to nie zdziwi nas, że rozpędzanie do 100 km/h trwa 4.4 s, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. To daje wrażenia niemal jak na motocyklu.

Chyba wszyscy będziemy zgodni, że pogadanka o niebezpieczeństwach szybkiej jazdy przeprowadzona przez policjanta prowadzącego taki wóz bardziej trafią do młodego człowieka niż uwagi funkcjonariusza, poruszającego się oplem astrą... Przynajmniej wiadomo, że ten pierwszy wie o czym mówi...

Wymarzony samochód polskiego gliniarza.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | policja | jaki | młode

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje