Silnik z bolidu F1 Ferrari na sprzedaż

Jeden z silników biorących udział w zwycięskim dla Ferrari sezonie Formuły 1 w 2003 roku, trafił właśnie na sprzedaż. Jest jednak mały szczegół - nie ma w nim części.

Dla fanów Formuły 1 posiadanie jakiegokolwiek przedmiotu związanego z ulubionym zespołem jest często spełnieniem najskrytszych marzeń. Dla takich właśnie miłośników nadszedł szczęśliwy dzień - na aukcję trafił silnik V10, który wykorzystany był w sezonie 2003 przez Ferrari.

Nie wiadomo tak naprawdę kiedy ani gdzie używany był silnik. Pewnym jest jednak to, że był on zamontowany w bolidzie jednej z dwóch legend włoskiego teamu - Michaela Schumachera lub Rubensa Bareichello. Jednostka pozwoliła też na triumf w całym sezonie - Schumacher zdobył mistrzostwo, natomiast Ferrari pierwsze miejsce wśród konstruktorów.

Reklama

Wykonana z magnezu i aluminium trzylitrowa V10 przy 18,3 obr./min rozwija moc 845 KM. Niestety, na usłyszenie wspaniałego ryku silnika nowy właściciel nie będzie miał co liczyć - brakuje w nim części. Jak podaje strona aukcyjna, nie ma w nim tłoków ani głównych elementów wewnętrznych, chociaż na osłodę, ma oryginalne łożyska i świece. Zachowały się również kolektory wydechowe, bez których silnik nie wyglądałby tak imponująco.

Do tej pory zakupem tego kawałka historii zainteresowało się 65 osób, zgłaszając swoje oferty kupna. Najwyższa z nich wynosi aktualnie 28,5 tysiąca euro.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ferrari | Formuła 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy