Samochody Google znowu na ulicach. Gdzie będzie można je zobaczyć?

W najbliższych miesiącach na polskich drogach ponownie będzie można wypatrzyć charakterystyczne samochody firmy Google. Zadaniem pojazdów wyposażonych w specjalne kamery, będzie przeprowadzenie aktualizacji zdjęć do map Street View. Do listopada 2024 roku odwiedzą łącznie ok. 100 miejscowości. Gdzie konkretnie będziemy mogli je spotkać?

Google Street View to popularna usługa umożliwiającą podejrzenie niemal dowolnego zakątka na świecie. Dzięki technologii możemy w dowolnej chwili "przenieść" się na drogi oddalone o setki i tysiące kilometrów, co nie tylko ułatwia planowanie podróży, ale także pozwala na sprawdzenie rzeczywistego wyglądu ulic, uliczek, czy też miejsc widokowych w interesującym nas miejscu.

Wszystko to dzięki gigantycznej bazie zdjęć sferycznych, do których wykonania, firma najczęściej wykorzystuje specjalne kamery i aparaty zamontowane na charakterystycznie oklejonych samochodach. Pojazdy te odwiedzają ulice i wykonują szereg fotografii, które następnie są montowane i tworzą wirtualny obraz.

Reklama

Samochody Google wyjechały na polskie ulice

Jak to jednak zwykle bywa - wszystkie zdjęcia z wiekiem tracą na aktualności. Częste remonty i rozbudowy sieci dróg powodują, że wspomniana baza fotografii musi być cyklicznie aktualizowana. Z tego względu Google nierzadko decyduje się ponawiać swoją budzącą zainteresowanie "sesję zdjęciową". Niedawno wielka aktualizacja zdjęć do map Street View ruszyła w Polsce.

W ciągu najbliższych miesięcy charakterystycznie oklejone samochody z wielkimi stelażami na dachu będą kręcić się po wszystkich 16 województwach. Kierowców Google czeka sporo jeżdżenia. Od marca, do końca listopada 2024 roku, auta wyposażone w kamery odwiedzą blisko 100 polskich miast. Lista tych, które auta objadą w najbliższym czasie, jest dostępna poniżej:

 • Kujawsko-pomorskie: Brodnica, Czernikowo, Plebanka, Wąbrzeźno;
 • Łódzkie: Zduńska Wola, Sieradz, Buczek, Burzenin, Zelów, Łask;
 • Śląskie: Bielsko-Biała, Zawiercie, Żarki, Myszków, Bobolice, Żarki-Letnisko, Niegowa, Łazy;
 • Dolnośląskie: Świdnica, Tyniec nad Ślęzą, Jordanów Śląski, Marcinowice, Ujeździec Mały, Żmigród, Dzierżoniów, Wrocław, Legnica, Bolesławiec;
 • Lubelskie: Biała Podlaska, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Stoczek Łukowski;
 • Lubuskie: Żary, Gubin, Lubsko, Krosno Odrzańskie, Drezdenko, Strzelce Krajeńskie;
 • Małopolskie: Olkusz, Gorlice, Wadowice, Slomniki, Opatkowice, Proszowice, Wolbrom, Kalwaria Zebrzydowska;
 • Mazowieckie: Siedlce, Legionowo, Ciechanów, Nowy Dwór Mazowiecki, Płońsk, Serock, Nasielsk, Baboszewo;
 • Podkarpackie: Jasło, Jedlicze, Biecz, Krosno;
 • Podlaskie: Suwałki, Sejny, Kalinowo, Suwalki, Dubowo Drugie;
 • Pomorskie: Chojnice, Kielpino, Szymbark, Sierakowice, Dziemiany, Kościerzyna, Tuchomie, Brusy, Bytów;
 • Świętokrzyskie: Staszów, Raków, Łagów, Daleszyce, Morawica, Chmielnik, Busko-Zdrój, Kije, Stopnica, Jędrzejów;
 • Warmińsko-mazurskie: Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Pieniężno, Orneta, Jonkowo, Maćki, Węgorzewo, Pozezdrze, Kruklanki;
 • Wielkopolskie: Jarocin, Koźmin Wielkopolski, Borek Wielkopolski, Gostyń, Krzywiń, Krotoszyn, Zduny, Milicz, Kobylin, Rawicz, Bojanowo;
 • Zachodniopomorskie: Szczecinek, Borne Sulinowo, Wałcz, Barlinek, Pyrzyce, Wierzchowo.

Samochód Google Street View bez tajemnic. Ta usługa ma już 15 lat.

Spotkanie z autem Google to kwestia szczęścia

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla osób chcących pragnących pozostania uwiecznionym na zdjęciach w Google Street View. Technologiczny gigant nie potwierdził na swojej stronie, w których dniach będzie można spodziewać się jego samochodów w danym miejscu. Firma zaznacza, że wykonanie sesji zdjęciowej zależy od warunków pogodowych i sytuacji panujących na drogach. To, czy uda nam się spotkać pojazd Google na ulicy, będzie głównie zależeć od naszego szczęścia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Street View
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy