Pozwolił 6-latkowi prowadzić auto i transmitował to w internecie

​Rok więzienia w zawieszeniu wymierzył węgierski sąd ojcu, który pozwolił swemu sześcioletniemu synowi prowadzić samochód i transmitował to na żywo w internecie - poinformował we wtorek sąd w Kecskemecie w środkowych Węgrzech.

Mężczyzna pod koniec marca i na początku kwietnia pozwolił swemu synowi prowadzić samochód z automatyczną skrzynią biegów, podczas gdy sam siedział obok niego. Dziecko dwukrotnie przejechało odległość prawie 2 kilometrów.

Doszło do tego w okolicach miasta Csengoed na drodze, gdzie nie było ruchu. 37-letni ojciec transmitował jazdy na żywo w jednej z portali społecznościowych.

Prokuratura uznała, że pozwalając dziecku prowadzić samochód, mężczyzna poważnie naruszył swe obowiązki rodzicielskie i naraził na szwank cielesny oraz moralny rozwój syna - podała agencja MTI.

Sąd uznał go za winnego nielegalnego przekazania prowadzenia pojazdu oraz stworzenia zagrożenia dla osoby nieletniej. Wyrok roku więzienia zawieszono na dwa lata. Na rok zakazano mu także prowadzenia pojazdu na drogach publicznych. Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama
PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy