Reklama

Połowa rodzin z autem!

Z przeprowadzonego w kwietniu przez Ipsos badania nasycenia polskiego rynku samochodowego wynika, że 50,5% Polaków posiada samochód w gospodarstwie domowym. Najczęściej jest to auto marki Fiat (31%), Daewoo (19%) lub auto z Grupy Volkswagena (Skoda, Seat, VW, Audi) - 16%.

Przeciętna wieku samochodu w polskiej rodzinie wynosi 8 lat, co trzeci samochód ma ponad 10 lat, a tylko 7% użytkowników jeździ samochodami poniżej 2 lat.

Badania Ipsos pokazują jednocześnie, że 5% gospodarstw domowych planuje zakup samochodu w ciągu najbliższego roku. W 3/4 przypadków będzie to samochód używany, na który zainteresowani chcą przeznaczyć ok. 12 tys. zł. 21% nabywców samochodów deklaruje gotowość wydania ok. 37 tys. zł na nowy pojazd.

Wg Samaru, ponad połowa potencjalnych klientów salonów samochodowych nie planuje korzystania z kredytu.

Reklama

Chcesz zobaczyć jakie są aktualne ceny samochodów nowych? Kliknij TUTAJ. Mamy też "średnie" ceny aut używanych. Znajdziesz je TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: auto

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy