Policjanci pochwalili się nowym radiowozem. Zdjęcie zrobili "na zakazie"

Warszawska drogówka pochwaliła się jednym z nowych, hybrydowych radiowozów. Problem w tym, że zdjęcie zaparkowanego pojazdu zostało wykonane w miejscu objętym zakazem zatrzymywania. Skończyło się na tłumaczeniach i wyłączonych komentarzach.

 

Jakiś czas temu na stołecznych drogach pojawiły się radiowozy hybrydowe w nowych policyjnych barwach. 35 pojazdów marki Suzuki Swace zostało zakupionych z funduszy unijnych, które zasiliły stołeczny Wydział Ruchu Drogowego.

Niefortunne zdjęcie

Dumna z samochodów policja postanowiła pochwalić się na swoim profilu społecznościowym, publikując artystyczne zdjęcie jednego z nich. Jak się jednak szybko okazało - fotografia przedstawiała radiowóz zaparkowany w miejscu objętym zakazem.

Jako pierwsza na sytuację zareagowała "Piesza Polska" - federacja organizacji społecznych, działających na rzecz poprawy sytuacji pieszych. Opublikowała ona na swoim Facebooku post, w którym w prześmiewczy sposób odniosła się do niefortunnego zdjęcia.

Reklama

Policjanci wyłączyli komentarze...

To rzecz jasna wywołało prawdziwą lawinę komentarzy pod oryginalnym postem stołecznej drogówki. Internauci wytkali błędy błąd funkcjonariuszom, nie kryjąc swojego rozgoryczenia sytuacją i zwracając uwagę na hipokryzję policjantów. Niektóre z wpisów były ironiczne, inne zabawne, a jeszcze kolejne po prostu chamskie i pełne obelg.

Sytuacja zmusiła w końcu administratora profilu społecznościowego policji do zablokowania funkcji komentowania.

...i postanowili się wytłumaczyć

Niedługo później zaktualizowano także opis pod zdjęciem, którego treść możecie znaleźć poniżej.

W skrócie oznacza to, że policjanci w momencie robienia zdjęcia, byli w trakcie wykonywania oficjalnych czynności. 

Jak można wyczytać z ustawy o kontroli ruchu drogowego - w takiej sytuacji pojazd policji może zostać unieruchomiony w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | radiowozy | zakaz parkowania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy