Reklama

Policja jeździsz lewym pasem? Ty też?

Przyznacie chyba, że nasze przepisy drogowe nie są zbyt życiowe.

Nie dość, że respektować musimy wiele bzdurnie ustawionych ograniczeń prędkości, to jeszcze jeden z nich mówi o tym, że samochodem powinniśmy poruszać się "jak najbliżej prawej krawędzi jezdni".

Już w założeniu nakaz ten wydaje się lekko przygłupi. Odległość samochodu od pobocza jest przecież odwrotnie proporcjonalna do prawdopodobieństwa potrącenia pieszego, przy prawej krawędzi jezdni czyhają również na kierowców krawężniki i studzienki kanalizacyjne.

Ustawodawca zapomniał też dodać, że obowiązek poruszania się przy prawej krawędzi dotyczyć powinien wyłącznie tych kierowców, których samochody mają Auto Casco. Liczba dziur i kolein, jakimi charakteryzuje się większość polskich "prawych pasów", zapewnia bowiem obfite źródło dochodów dla firm zajmujących się sprzedażą nowych opon i prostowanie felg.

Reklama

Z wymienionych względów wielu kierowców traktuje nakaz jazdy jak najbliżej prawej krawędzi jezdni jako nieżyciowy przepis, spod którego są oni wyłączeni. Niestety, zachowując się w taki sposób narażamy się na nieprzyjemności w postaci mandatu karnego. Na drogach spotkać można jednak pewną grupę szczęśliwców, której tego rodzaju reprymenda raczej nie grozi...

poboczem.pl
Dowiedz się więcej na temat: przepisy drogowe | policja

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy