Reklama

Palisz jadąc autem? Co robisz z niedopałkiem?

Policjanci ze Szczecina zatrzymali 47-letniego mieszkańca tego miasta, który kierował samochodem pomimo prawomocnego zakazu sądowego.

Zakaz obowiązywał do 2009 r.

Na ul. Półkolistej w Szczecinie dzielnicowi zauważyli jak kierowca forda escorta wyrzucił przez okno niedopałek papierosa na jezdnię.

Policjanci zatrzymali pojazd i przystąpili do czynności sprawdzających. W trakcie interwencji po sprawdzeniu danych w policyjnej kartotece kierowców okazało się, że mężczyzna ma prawomocny wyrok sądu zakazujący mu kierowania pojazdami. Zakaz obowiązuje do 2009 roku. Mężczyzna był trzeźwy.

Zatrzymanego przewieziono do Komisariatu Policji Szczecin Pogodno, gdzie go przesłuchano. Okazało się, że mężczyźnie pozostało do przejechania kilkaset metrów do miejsca zamieszkania w momencie, kiedy zatrzymał go patrol. Miał ponieść karę za wykroczenie, a odpowie za przestępstwo.

Mężczyźnie za niedostosowanie się do wyroku sądowego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Odpowie oczywiście także za zaśmiecanie ulic.

Reklama

A Ty paląc papierosy korzystasz z popielniczki w swoim samochodzie czy też popiół i niedopałki - jak prawie każdy palacz kierowca - wyrzucasz za okno?

Policja
Dowiedz się więcej na temat: zakazy | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy