Reklama

Nowe radiowozy i nie tylko

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy i podnośnik ratowniczy oraz sześć samochodów terenowych otrzymali w poniedziałek strażacy i policjanci z Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej.

Pojazdy zostały kupione m.in. z funduszy unijnych i dotacji z budżetu państwa.

Reklama

Obecny na przekazaniu samochodów marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna podkreślił, że zakup nowego sprzętu był możliwy dzięki współpracy władz lokalnych z rządem.

"Przez te ostatnie lata ta współpraca układała się bardzo dobrze i to zawsze daje dobre efekty. Władza ma być blisko ludzi i rozwiązywać ich problemy" - dodał.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarniczej w Bystrzycy Kłodzkiej otrzymała specjalistyczny samochód, który będzie wykorzystywany do ratownictwa wysokościowego oraz samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem terenowym. Łączny koszt obu samochodów to ponad 2 mln zł.

Do Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku trafiło natomiast sześć nowych samochodów terenowych kupionych m.in. ze środków europejskich oraz samorządowych.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, program zakupu nowych pojazdów dla policji ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscowościach turystycznych i uzdrowiskowych. "Zakłada on również doposażenie jednostek policji z Jeleniej Góry i Kamiennej Góry" - dodał rzecznik.

Oprócz nowego sprzętu do 2013 r. zmodernizowane zostaną także budynki policyjne Lądku Zdrój, Bystrzycy Kłodzkiej, Kudowie Zdrój, Nowej Rudzie, Mieroszowie, Kamiennej Górze, Lubawce, Polanicy Zdrój oraz Szklarskiej Porębie. Koszt całej inwestycji to ok. 10 mln zł.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nowy samochód | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje