Reklama

Młoda z uśmiechem...

Kto najczęściej uśmiecha się na drodze? 24-letnia lub młodsza kobieta, prowadząca zielonego VW garbusa, która w słoneczny dzień, w drodze na randkę słucha Boba Marleya i żuje gumę bez cukru.

Jej przeciwieństwem jest 67-latka, która w deszczu prowadzi żółtego fiata doblo jadąc do pracy i słuchając Motorhead. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez Brytyjczyków.

W ramach testu, który zorganizowano z okazji Tygodnia Śmiechu przeanalizowano zachowanie 900 kierowców. Wyniki są dość zaskakujące...

Im mniej siedzeń i drzwi w aucie - tym więcej uśmiechu. To dobra wiadomość dla posiadaczy sportowych samochodów. Zła - dla kierowców sedanów, czy terenówek. Psychologowie oceniają, że w wozach o tylko dwóch siedzeniach kierowca częściej jest sam, dzięki czemu łatwiej przychodzi im wyrażanie własnych emocji.

Reklama

A jaki kolor dobrze wpływa na nastrój? Najbardziej zielony, dobrze wypadły również czerwony, metaliczny niebieski i srebrny. Najtrudniej się uśmiechnąć w samochodach żółtych (to niespodzianka) i czarnych.

W oczywisty sposób na humor wpływa muzyka. Brytyjczykom najlepiej go poprawia Bob Marley (Three Litttle Birds) i Bobby McFerrin (Don't Worry, Be Happy). W czołówce znalazły się głównie piosenki z lat 60-tych i 70-tych.

Najbardziej depresyjnie działa natomiast Eminem...

Bardzo ciekawie wygląda lista samochodów, których kierowcy najchętniej się uśmiechają. Pierwsze miejsce zajął vw garbus (stary i nowy), który wyprzedził nowego mini i... citroena 2CV. Kolejne miejsca zajęły nissan micra, daihatsu copen, fiat panda, mazda mx-5, jaguar e-type oraz... renault megane. Na przeciwnym biegunie znalazły się renault espace, mercedes klasy E, nissan X-Trail, volvo S60, fiat doblo, ford orion i... skoda 105. Czyż nie potwierdza się stwierdzenie, że pieniądze szczęścia nie dają? No... i jeszcze skoda 105.

Za kierownicą kobiety uśmiechają się częściej niż mężczyźni. Najchętniej te młode, w wieku 17 - 35 lat, które robią to średnio co dwie minuty. Na drugim końcu skali znaleźli się mężczyźni w wieku 66 i więcej lat. Oni uśmiechają się co 6-7 minut.

Na nasz nastrój ma oczywiście wpływ również cel podróży. Najbardziej cieszymy się jadąc do domu w piątkowe popołudnie, na lotnisko w drodze na wakacje, wyjeżdżając na weekend, na wieś, na randkę lub... gdziekolwiek (poza pracą!), pod warunkiem, że świeci słońce!

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje