Mercedes w krainie Liliputów. Pasjonat stworzył salon samochodowy w skali 1:18

Pewien pasjonat modelarstwa postanowił wykonać w skali 1:18... cały salon Mercedesa. Projekt przyciąga oko świetnym odwzorowaniem najmniejszych detali.

Salon Mercedesa w skali 1:18

Modelarstwo to dość popularne hobby. Wiele osób pochłoniętych jest pasją składania modeli samochodów, statków czy samolotów. Mało kto jednak wpadłby na pomysł, żeby odwzorować... cały salon. Nishchay Sharma, który prowadzi kanał Miniature Automobiles na YouTube, nie tylko wymyślił taki projekt, ale również postanowił wcielić go w życie.

Na udostępnionym filmie można zobaczyć cały salon Mercedesa w skali 1:18. Patrząc na ten salon, można odnieść wrażenie, że wygląda, jak żywcem wyciągnięty z opowieści o Guliwerze i krainie Liliputów. 

Reklama

Pomniejszony salon Mercedesa robi wrażenie odwzorowaniem rzeczywistości

Dech zapiera odtworzenie samego salonu, szczególnie wewnątrz. Mamy kanapy, na których mogą usiąść klienci, czy stoliki, na których można postawić kawę. Mało tego, na ścianach wiszą małe obrazy.

Ale czym byłby salon samochodowy bez samochodów, prawda? Tutaj jego twórca posiłkował się już oficjalnymi, idealnie wręcz odwzorowanymi, oficjalnymi modelami Mercedesa. Znajdziemy tu cały przekrój modeli - od kompaktowej klasy A, po legendarną klasę G oraz Maybacha klasy S. Rozplanowanie umieszczenia aut też zostało zrobione z pomysłem i smakiem - przykładowo Maybach GLS ma swój własny kącik z fototapetami przedstawiającymi ten model. Godne miejsce dla flagowego SUV-a.

Bez wątpienia Nishchay Sharma jest idealnym przykładem oddania swojej pasji. Rozmach projektu i dokładność w odwzorowaniu rzeczywistości robi niesamowite wrażenie. Nie wiemy ile czasu i pieniędzy autor projektu poświęcił na swoje dzieło, ale z pewnością czuje teraz ogromną satysfakcję. O to chyba chodzi w pasji - ma dawać radość. 

*** 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes-Benz | salon samochodowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy