Reklama

Masz cyfrę "0" w numerach na tablicy rejestracyjnej? A to pech

Nie tylko piątek trzynastego może sprowadzić pecha. Niektórzy kierowcy wierzą w całą serię przesądów. Wśród nich są te, które dotyczą tablic rejestracyjnych.

Czarny kot i podeptane prawo jazdy

Podstawowym przesądem związanym z jazdą samochodem jest czarny kot na drodze. Niezależnie od sytuacji, jego pojawienie się może oznaczać pecha - dotyczy to zarówno jazdy na rowerze, samochodem, a tym bardziej ciężarówką. Przesądni kierowcy zalecają w takiej sytuacji poszukiwanie objazdu.

Istnieje przesąd, który mówi, że każde nowo zdobyte prawo jazdy powinno zostać podeptane. Podobno to wystarczy, żeby móc spokojnie i bezpiecznie jeździć samochodem.

Zakaz zawracania i nakaz porządku w samochodzie

Kolejny, ciekawy przesąd dotyczy osób, które przygotowują się ślubu. W trakcie jazdy na uroczystość młoda para oraz ich kierowca nie powinno organizować postoju, ani zawracać. W pierwszym przypadku czeka ich stagnacja w związku, a drugi dotyczy niebezpiecznych zwrotów w szczęśliwym życiu.

Reklama

O porządek w życiu warto dbać na każdym kroku. Według przesądnych kierowców bałagan w kabinie świadczy o nieuporządkowanym życiu. Nie powinno się zostawiać opakowań po jedzeniu w samochodzie, ponieważ mogą przyciągać straty finansowe. My dorzucilibyśmy do tego jeszcze po prostu względy higieniczne.

Pieniądze pod dywanikami zielonego samochodu

Spoglądając pod dywaniki samochodowe powinniśmy znaleźć pieniądze. Wystarczą drobne, które przyniosą szczęście w przyszłości. Szczególnie, gdy przyjdzie czas na zakup nowego lub sprzedaż starego pojazdu. Warto zachować sobie po sprzedaży jakąś małą część starego samochodu.

Jednym z zabawnych przesądów jest jazda zielonym samochodem. Podobno przynosi pecha, jak twierdzą niektórzy. Historia ma swoje korzenie w lakiernictwie. Kiedyś, żeby uzyskać zielony kolor lakieru samochodowego dodawano trujący arszenik. W dobie ekologicznych lakierów nie używa się już takich składników, ale przesąd pozostał wiecznie żywy.

Tablice rejestracyjne z cyfrą 0

W zestawieniu przesadów nie mogło zabraknąć tych, które są połączone z numerologią. Kierowcy, którzy mają cyfrę zero umieszczoną na tablicach rejestracyjnych, powinni się mieć na baczności. Przesądni doradzają dorysowanie małej kropki po środku tej cyfry - to forma zniwelowania negatywnego wpływu zera na kierowcę.

Przeczytaj też nasz poniższy artykuł na temat wyprzedzania z prawej strony:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy