Konsola na czterech kołach. Właściciele BMW będą mogli pograć w aucie

BMW oraz AirConsole nawiązały współpracę, dzięki której w samochodach niemieckiej marki będzie można... grać w gry z wykorzystaniem ekranu systemu inforozrywki.

Pierwszym producentem samochodów, który dał możliwość grania w gry w autach, była Tesla. W zamyśle marki, która swojego Autopilota reklamowała jako system jazdy autonomicznej, miało to zapewnić rozrywkę w trakcie długich podróży. 

Teoretycznie pasażerom, ale poza nie ma żadnych technicznych przeszkód, by grami nie zajął się również kierowca... Dopiero po błyskawicznej interwencji amerykańskiego Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Tesla zablokowała możliwość grania, gdy samochód był w ruchu.

Firma Elona Muska przetarła szlaki, kolejni producenci decydują się na wprowadzanie tego typu rozwiązań, by uprzyjemnić kierowcy i pasażerom czas, który muszą oni spędzić w aucie, czekając np. na naładowanie pojazdu. Możliwość grania w gry w samochodzie postanowiło zaoferować również BMW.

Reklama

W samochodach BMW będzie można pograć

Niemiecki producent nawiązał współpracę z AirConsole. W efekcie osoby, które zmuszone są czekać na parkingu w samochodzie, lub przy ładowarce, będą mogły przyjemnie spędzić czas, grając w gry. Do grania będziemy potrzebowali jedynie... własnego smartfona. Posłuży nam on za kontroler. 

Po uruchomieniu aplikacji AirConsole na wyświetlaczu samochodu pojawi się kod QR, który powinniśmy zeskanować. W efekcie smartfon połączy się z systemem. Później pozostaje jedynie oddać się wirtualnej rozrywce.

W gry będzie można grać w różnych trybach rozgrywki

Aplikacja AirConsole pozwala na prowadzenie rozgrywki w trybie jedno- i wieloosobowym (istnieje możliwość współpracy oraz rywalizacji). Oferta obejmuje tzw. gry casualowe. Są to produkcje nastawione na rekreację, charakteryzujące się prostymi zasadami rozgrywki. 

Nie będziemy narzekać jeśli chodzi o bibliotekę gier. Oferta obejmować będzie produkcje wyścigowe, sportowe czy muzyczne. Nie zabraknie również symulatorów czy gier strategicznych. 

Na początku opcja ta trafi do nowej serii 5. Wśród tytułów, w które będzie można zagrać, znajdą się gra wyścigowa "GoKartGo", czy muzyczna "Music Guess". BMW zapowiada, że zasoby będą stale zwiększane. W BMW gier nie będzie można uruchomić gier podczas jazdy.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW | BMW seria 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama