Jeśli w 1997 r. widziałeś Peugeota J7, być może szuka cię niemiecka policja

Niemiecka policja od 26 lat nie rozwiązała sprawy zabójstwa studentki Evy GÖTZ. Teraz prosi Polaków, by przypomnieli sobie co robili 26 stycznia o 21:20.


Na stronie internetowej polskiej policji pojawił się apel o pomoc wystosowany przez niemieckich funkcjonariuszy zajmujących się sprawą sprzed dokładnie 26 lat. Policjanci publikują szczegóły dotyczące zbrodni, jak również zdjęcia furgonetki podobnej, do tej widzianej zarówno na miejscu zdarzenia, jak i w miejscu odnalezienia zwłok kobiety w powiecie Tuttlingen. 

Policja bada sprawę morderstwa

Jak czytamy w komunikacie, w niedzielę, 26 stycznia 1997 roku, wówczas 26-letnia studentka biologii Eva GÖTZ, wróciła pociągiem z Annweiler przez Karlsruhe do Freiburga im Breisgau. Po przybyciu o godzinie 21:08 na dworzec główny we Freiburgu, Eva GÖTZ prawdopodobnie szła pieszo do domu ulicą Stefan-Meier-Straße przez dzielnicę Institutsviertel.

Reklama

Tam kilku świadków około godziny 21:20 usłyszało krzyk kobiety i jednocześnie zauważyli oni kanciastą, kremową furgonetkę, zaparkowaną na skraju pasa jezdni na wysokości ówczesnej stacji benzynowej DEA, naprzeciwko numeru domu 109 przy ulicy Stefan-Meier-Straße. Pojazd ten widziany był już po południu w tej okolicy.

Podobne auto było widziane również w poniedziałek, 27 stycznia 1997 roku w pobliżu odnalezienia zwłok kobiety - na skraju polnej drogi przy drodze krajowej nr 185, między Geisingen a Blumberg (powiat Tuttlingen).

Podejrzany samochód z Polski

Powodem, dla którego niemieccy policjanci proszą o pomoc Polaków, były tablice rejestracyjne auta - czarne, z białymi napisami, co podpowiada, że auto mogło pochodzić z naszego kraju. Do komunikatu dołączono zdjęcia samochodu podobnego do tego, który widziano na miejscu zdarzenia i w miejscu odnalezienia zwłok. 

Auto miało kremowy / beżowy / zielono-beżowy / żółty / brudny biały kolor, okrągłe reflektory, elementy karoserii w formie lamelek i skrzydłowe tylne drzwi. Do komunikatu policji dołączono zdjęcia samochodu podobnego do tego widzianego na miejscu zdarzenia - Peugeota J7. 

Funkcjonariusze niemieccy zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć jakiekolwiek cenne informacje, które pomogłyby wyjaśnić tę zbrodnię, bądź mogą udzielić informacji na temat beżowej furgonetki, z prośbą o kontakt z Wydziałem Śledczym Rottweil pod numerem telefonu:+49 (0) 741 477-1111 lub pocztą elektroniczną na adres: rottweil.kd.k1.ab-coldcase@polizei.bwl.de lub z innym posterunkiem Policji w Niemczech bądź z polską Policją pod numerem 112 lub na adres e-mail: archiwumx@policja.gov.pl.

***


Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy