Reklama

Jazdę wykorzystaj na... różaniec

Religia od pewnego czasu mocno weszła do życia publiczne. To właśnie katolicka telewizja swego czasu jako pierwsza przedstawiała najnowsze informacje ze świata polityki, a katolickie radio wskazywało, kto jest największym wrogiem Polski.

Nie można się więc dziwić, że religia weszła również na drogi. Św. Krzysztof jest patronem kierowców, a przy okazji obchodów tego święta wszyscy chętni mogą skorzystać z usługi poświęcenia samochodu.

To jednak nie koniec. Proboszczowie niektórych parafii aktywnie włączyli się w walkę z plagą pijanych kierowców, piętnując takie postępowanie, a nawet grożąc podawaniem nazwisk kierowców skazanych na publikację danych osobowych z ambony. Szczególnie na wsiach może to być poważny straszak...

Religijni kierowcy więź z Bogiem mogą nawiązać za pośrednictwem znanego, wyznaniowego radia. Jeśli im jednak nie odpowiada nachalna polityka tej stacji, również nie są bez wyjścia.

W internecie pojawił się bowiem sklep, w którym można kupić "Różaniec dla kierowców... i nie tylko" oraz "Modlitwy nie tylko dla kierowców". Obie pozycje są profesjonalnie nagrane, spikerzy mają miły głos, a modlitwom towarzyszy podkład muzyczny. Można to sprawdzić odsłuchując darmowe próbki umieszczone na stronie.

Reklama

Pomyślano zarówno o kierowcach starszej daty, dysponującymi radiami z odtwarzaczami kasetowymi, jak tymi z czytnikami płyt CD. Ceny nie są wygórowane i za 18-25 zł (plus koszty wysyłki) monotonną podróż może wzbogacić modlitwa...

Kto wie, może to jest sposób na zmniejszenie agresji panujących na polskich drogach?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: religia | różaniec

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy