Dwie reklamy Land Rovera zakazane w Wielkiej Brytanii

Władze Wielkiej Brytanii zdecydowały się zakazać dwóch reklam telewizyjnych Land Rovera, które zadebiutowały w lutym tego roku. Miały one wprowadzać konsumentów w błąd, a tym samym stwarzać ryzyko ewentualnych wypadków.

 

Brytyjska Agencja ds. Standardów Reklamy postanowiła zablokować emisję dwóch reklam Land Rovera, które pojawiły się na początku tego roku. Decyzja jest wynikiem skarg, które napłynęły od widzów. Według nich wyświetlany materiał wprowadza w błąd, który mógłby okazać się fatalnym w skutkach.

Na reklamach widzimy kilka nowych Land Roverów Defender udowadniających swoje terenowe możliwości w typowo telewizyjnych, przesadzonych warunkach. W pewnym momencie pojazdy cofają w kierunku krawędzi przepaści, a systemy wyposażone w czujniki parkowania automatycznie zatrzymują samochody tuż przed zsunięciem się z gigantycznego klifu. To właśnie ta scena, okazała się problematyczna.

Reklama

Dla osób niezaznajomionych z obecnymi technologiami w samochodach, może ona sprawiać wrażenie, jakoby reklamowane modele Land Rovera potrafiły wykrywać i informować o niespodziewanym spadku terenu za pojazdem. Producent broni się jednak, że na filmie są ujęcia w których wyraźnie widać kamienie znajdujące się za terenówkami. Czujniki parkowania reagują właśnie na te głazy. Firma podkreśliła także, że obecnie nie dysponuje technologią, która jest w stanie ostrzegać o "pustej przestrzeni" za pojazdem.

Land Rover dostosuje się do zalecenia

Pomimo, że obecność kamieni na nagraniu potwierdziła Agencja ds. Standardów Reklamy, to jednak zdecydowała się na zawieszenie reklam. Zdaniem ekspertów, wspomniane głazy są niewystarczająco widoczne, a interpretacja tego fragmentu może być różna.

Land Rover obiecał dostosować się do werdyktu, jednak podkreśla, że jest znacząco rozczarowany decyzją agencji. Zdaniem producenta technologia wykorzystywana we wspomnianym fragmencie reklamy jest ukazana zgodnie ze swoimi założeniami. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama