Reklama

Do Sopotu byle nie samochodem

Ponad dwa miliony turystów i zaledwie 1800 miejsc parkingowych w centrum ? taka oferta czeka na zmotoryzowanych w Sopocie.

Nadbałtycki kurort staje się słynny nie tylko ze względu na walory turystyczne, ale i na brak miejsc do parkowania.

Miasto na stałe zamieszkuje niespełna 40 tysięcy mieszkańców. Dla nich 1800 miejsc, jakie przygotowano w pobliżu Monciaka, powinno wystarczyć. Jeżeli jednak założymy, że zaledwie co ósmy turysta przyjeżdża do Sopotu samochodem, okazuje się, że miasto musi sobie poradzić z 250 tysiącami aut w całym sezonie.

Być może już od września ruszy budowa dwupoziomowego parkingu, który pomieści 200 samochodów. Miasto projekt forsuje już od jakiegoś czasu. Protestowali mieszkańcy, którzy nie chcą spalin pod swoimi oknami.

Reklama

Problem jest jednak poważny. Zdezorientowani turyści godzinami krążą po mieście w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania. Być może wart rozważenia jest pomysł jednej z sopocianek ? duży parking na obrzeżach miasta i dowożące do centrum autobusy.

Porozmawiaj na Forum.

RMF

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy