Reklama

Bolid F1 Michaela Schumachera trafił na sprzedaż

Jeśli kiedykolwiek chcieliście posiadać własny bolid Formuły 1, to właśnie jest na to szansa. Prywatny właściciel wystawił na sprzedaż Ferrari F300 – pojazd startujący w mistrzostwach świata w 1998 roku. Gdyby tego było mało – za jego sterami zasiadał sam Michael Schumacher.

To właśnie w tym pojeździe Schumacher rozegrał jeden z najbardziej widowiskowych i trzymających w napięciu sezonów wyścigowych w swoim życiu. W 1998 roku Niemiec był o krok o wywalczenia tytułu mistrza świata, rywalizując z równie niesamowitym fińskim kierowcą - Miką Häkkinenenem

Chociaż pechowa awaria opony w ostatniej rundzie sezonu zniweczyła ambitne plany, do dziś fani Formuły 1 wspominają ekscytujący, przedostatni wyścig, który odbył się na torze Nürburgring.

Reklama

Teraz, blisko 23 lata od tamtego wydarzenia, bolid został wystawiony na sprzedaż w amerykańskim serwisie duPont Registry. Sprzedawcą jest osoba prywatna zamieszkała w Miami na Florydzie. Cena wywoławcza Ferrari F300 została oszacowana na 4,9 miliona dolarów.

Chociaż kwota wydaje się totalnie zawrotna, warto pamiętać, że inny - nowszy bolid, także prowadzony przez samego Michaela Schumachera, niedawno został sprzedany za ponad 7,5 miliona dolarów.

Niestety ogłoszenie nie zawiera żadnych szczegółowych detali na temat stanu technicznego pojazdu. Brakuje także wglądu w jego ostatnią historię. Bez wątpienia jest to jednak nie lada gratka dla fanów motorsportu

Przynajmniej tych dysponujących grubym portfelem

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: F1 | Formuła 1 | Michael Schumacher

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy