Białe Ferrari Enzo trafiło na aukcję. To jedyny taki pojazd na świecie

Na stronie internetowej słynnego londyńskiego domu aukcyjnego pojawił się wyjątkowy egzemplarz Ferrari Enzo. Supersamochód włoskiego producenta został oryginalnie pokryty białym lakierem i jest jednym takim pojazdem na świecie.

 

Ferrari Enzo to jeden z najbardziej kultowych, niedostępnych i najdroższych modeli włoskiego producenta. W limitowanej produkcji powstało tylko 400 sztuk tego samochodu i do dziś stanowi on jeden z najchętniej poszukiwanych pojazdów przez kolekcjonerów. Wystawiony na brytyjską aukcję RM Sotheby's egzemplarz jest jednak jeszcze bardziej wyjątkowy.

Został on oryginalnie polakierowany kolorem Bianco Avus i jest jedynym białym Enzo, któremu pozwolono opuścić słynną fabrykę w Maranello. Co więcej - stanowi on jeden z zaledwie 20 egzemplarzy określanych mianem "extracampionario" - przeznaczonych dla najbardziej cenionych klientów Ferrari.

Reklama

Białe Ferrari Enzo - jedyne takie na świecie

Jak można wyczytać z opisu na stronie aukcji, pojazd został wyprodukowany w maju 2003 roku. Posiada czarne wnętrze pokryte wysokiej jakości skórą oraz fotele kubełkowe wykonane z m.in. włókna węglowego. Deska rozdzielcza została udekorowana elementami czarnej tkaniny.

Początkowo białe Enzo zostało sprzedane pewnemu miliarderowi o niemiecko-szwajcarskich korzeniach. Następnie w 2011 roku trafiło do kolekcjonera z Hongkongu, gdzie nie zostało nigdy zarejestrowane. Przebieg samochodu wskazuje 9656 kilometrów. Napędzany 12-cylindrowym silnikiem o mocy 660 KM przyspiesza do "setki" w 3.3 sekundy.

Licytacja potrwa 24 godziny. By wziąć w niej udział konieczne jest przejście weryfikacji. Cena wyjątkowego Ferrari ma szanse przekroczyć 3 miliony euro

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ferrari | aukcja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama