Reklama

Batmobil na sprzedaż

Jedna z amerykańskich firm aukcyjnych wystawiła na sprzedaż replikę samochodu, który pojawił się w pierwszym filmie o Batmanie w 1989 roku.

Co prawda najnowsze produkcje z serii filmów o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana mogą uchodzić za najbardziej realistyczne, ale to za czasów Tima Burtona, który jako pierwszy przeniósł tego superbohatera na duży ekran, powstał prototyp Batmobila, samochodu człowieka-nietoperza.

" To auto jest dokładnym odwzorowaniem buchającego płomieniami samochodu wyposażonego w karabiny maszynowe, aluminiowe rury wydechowe, stalową przednią turbinę, aluminiowy dopalacz" - czytamy w opisie repliki nietypowego pojazdu.

Zainstalowane przy Batmobilu karabiny co prawda nie strzelają, ale samo auto na pewno robi ogromne wrażenie. "Możesz nim jeździć lub zakupić go w celach wystawowych" - napisano w ogłoszeniu adresowanym zapewne do jakiegoś bogatego wielbiciela człowieka-nietoperza.

Sama turbina jest również tylko atrapą. Samochód jest bowiem napędzany benzynowym silnikiem o pojemności 5.7 l, pochodzącym z chevroleta corvette i posiada automatyczną skrzynię biegów.

Sprzedawca samochodu, firma aukcyjna Kruse International, ma już na swoim koncie podobną transakcję. W sierpniu 2008 roku zlicytowano za jej pośrednictwem Batmobil, znany z filmu "Powrót Batmana" z 1992 roku. Firma Kruse zamieściła wówczas na swojej stronie internetowej informację, mówiącą, że cena podobnych replik aut w przeszłości przekraczała sumę 550 tys. dolarów. Wygląda więc na to, że wystawiony na licytacji Batmobil będzie czekał na swojego kupca w stylu bogatego Bruce'a Wayne'a.

Samochód zostanie wystawiony na aukcji w piątek i sobotę w hotelu South Point w Las Vegas.

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: batmobil

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy