Reklama

3 tysiące samochodów na dnie kanału La Manche

Wczoraj na kanale La Manche po zderzeniu z inną jednostką zatonął statek o nazwie "Tricolor", który przewoził 3 tys. luksusowych samochodów. Statek płynął z Zebrugge w Belgii do Southampton w Wielkiej Brytanii i prócz samochodów przewoził także 2 tys. ton paliwa. Wartość samego statku szacowana jest na 25 mln funtów szterlingów, a wraz z załadunkiem na 30 mln funtów. Członkowie 24-osobowej załogi przeżyli.

Francuskie władze rozpoczęły dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy. Dotychczas nie zauważono wycieku paliwa. "Tricolor" musi być szybko wydobyty, bo Cieśnina Kaletańska, gdzie doszło do wypadku jest jedną z najbardziej uczęszczanych.

Na koniec istotna informacja: samochody przewożone na statku raczej nie będą już do kupienia!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: paliwa | statek | kanał La Manche

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy