Reklama

150 km/h po włoskich drogach

W Włoszech od wczoraj obowiązuje nowy kodeks drogowy, który zezwala pędzić po niektórych autostradach z dopuszczalną prędkością 150 kilometrów na godzinę. Na razie tego typu dróg jest we Włoszech około 500 kilometrów, ale ich długość będzie rosła.

Wiąże się to z polepszeniem bezpieczeństwa włoskich szos. Nowy kodeks drogowy przewiduje też zaostrzenie kar za łamanie przepisów. Mandaty będą znacznie wyższe, a oprócz tego Włosi zdecydowali o wprowadzeniu systemu punktów karnych.

Nowością z kolei na słowackich trasach są nieco inaczej wyglądający policjanci. Od wczoraj słowaccy funkcjonariusze wyposażeni zostali w specjalne wizytówki, czyli naszywki z imieniem i nazwiskiem. Jak tłumaczą władze, ma to zapobiec nadużywaniu władzy przez policjantów.

Nowe prawo drogowe zaczęło też obowiązywać na Białorusi. Wczoraj wprowadzono tam np. obowiązek zatrzymania się pojazdu przed stojącym na przystanku tramwajem i przepuszczenie pieszych na pasach. Samochody będą musiały zatrzymać się, jeśli na przejściu dla pieszych pojawi się nawet jedna osoba. Dotąd białoruskie prawo nakazywało taki obowiązek tylko wówczas, gdy na pasach znajdowała się grupa ludzi.

Reklama

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: drogowy | kodeks drogowy | kodeks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje